Výstaviště Flora: Svatební design, floristické show. Blíží se Vyznání růžím

15.06.2021 17:56

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské střihy od barber shopu, gastrozóna, workshopy, hudba a také trhy.

Výstaviště Flora: Svatební design, floristické show. Blíží se Vyznání růžím
Foto: flora-ol.cz
Popisek: Výstaviště Flora Olomouc - logo

To vše spadá do programu letošního ročníku výstavy a festivalu Vyznání růžím, jenž s podtitulem „Romantické…“ od pátku 18. do neděle 20. června pořádá Výstaviště Flora v olomouckém Rozáriu.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25068 lidí

Jedinečný festival, který je díky svému zaměření na růže největší akcí svého druhu v České republice, je tento rok věnovaný romantickým trendům neboli módnímu směru, který aktuálně světu růží vládne. Vstup je zdarma, akce je letos součástí programu Svátků města Olomouce.

Slavnostní zahájení je naplánované na pátek 18. června ve 14 hodin, vstup do rozária je možný z Bezručových sadů přes botanickou zahradu a z ulice 17. listopadu naproti Přírodovědecké fakultě. Kvůli vrcholícím přípravám bude Rozárium ve čtvrtek a v pátek dopoledne uzavřeno.

„Mezi hlavní body programu patří atraktivní floristické show, při kterých profesionální čeští floristé nechají návštěvníky nahlédnout do tajemství svého řemesla. Jejich vystoupení budou v pátek, v sobotu i v neděli zaměřená právě na romantické kytice. Na Vyznání růžím tak dorazí mistryně svého oboru floristky Klára Franc Vavříková a Viola Zeithamlová a také známý florista Tamás Vígh,“ uvedla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Letošní ročník Vyznání růžím díky ukázkám svatebního designu přinese velkou dávku inspirace pro budoucí nevěsty, součástí expozice bude i slavnostně nazdobené auto.

Na své si v sobotu 19. června ovšem přijdou také pánové, a to díky olomouckému barber shopu Fresh Cut Barbers. Na místě se budou moci nechat ostříhat, připravené bude i stylové občerstvení.

„Na programu, který v pátek a v sobotu končí v 19 hodin a v neděli potrvá do 17. hodiny, jsou také komentované prohlídky samotného Rozária – unikátního více než tříhektarového areálu, kde roste přes tři tisíce růžových keřů, které reprezentují tři stovky domácích i světových odrůd,“ doplnil tiskový mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

A skutečně bude co obdivovat, protože Rozárium bývá již od poloviny června samý květ. Odborníci z Výstaviště Flora tady důvěrně znají každý keř i kultivar, zájemcům o jejich pěstování ochotně poradí a rádi zmíní i nejrůznější zajímavosti.

SOUHRNNÉ INFORMACE:
Vyznání růžím Romantické...
Termín: 18. – 20. června 2021
Místo konání: Rozárium Olomouc – vstup z ulice 17. listopadu a z Bezručových sadů přes botanickou zahradu
Vstupné: zdarma (Akce je součástí programu Svátky města Olomouce)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

15:06 DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramv…