Werichova vila: Nebojte se mezinárodního dne žen

4. 3. 2018 8:19

Mezinárodní den žen, svátek, který si mnozí spojují výhradně s dobou komunismu, má ve skutečnosti své kořeny v mnohem dřívější době. Jeho původ můžeme hledat v USA, kde se v roce 1908 konaly demonstrace žen za volební právo.

Werichova vila: Nebojte se mezinárodního dne žen
Foto: Facebook Werichovy vily
Popisek: Werichova vila

U nás se tento svátek s datem 8. března více ustálil až po 1. světové válce. V dobách komunismu v Československu zprofanovaný svátek, se po Sametové revoluci spíše neslavil. Do kalendáře se jako „významný den“ vrátil až v roce 2004.

„Ve Werichově vile rádi slavíme! Proto jsme se rozhodli uspořádat 7 komentovaných prohlídek pro ženy. Nabídneme 7 x 25ti ženám nejen vstup zdarma, ale také 45 minut plných informací o historii vily, jejích obyvatelích, době Osvobozeného divadla a na závěr každá oslavenkyně obdrží i malou pozornost,“ říká Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

Rezervace na tyto speciální komentované prohlídky, které se budou konat od 13:00 každou půlhodinu, jsou možné na pokladně Werichovy vily (pokladna@werichovavila.cz, tel.: 251 511 669)

V tento den se od 17:00 můžete těšit i na milá setkání s osobnostmi. Do podkroví Werichovy vily přijde např. zpěvák Adam Mišík, který i zazpívá.

Jen pro zajímavost…

Mezinárodní den mužů byl poprvé vyhlášen na Trinidadu a Tobagu 19. listopadu 1999. Není sice oficiálně v našem kalendáři, ale není důvod ho na podzim alespoň symbolicky neoslavit!

Více informací na www.werichovavila.cz a na FB Werichovy vily.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD: Pravidelné koordinační schůzky v Ústeckém kraji

21:28 ŘSD: Pravidelné koordinační schůzky v Ústeckém kraji

Setkání zástupců ŘSD ČR, Správy a údržby silnic Ústeckého kraje a policie s představiteli krajské sa…