Werichova vila: Nebojte se mezinárodního dne žen

04.03.2018 8:19

Mezinárodní den žen, svátek, který si mnozí spojují výhradně s dobou komunismu, má ve skutečnosti své kořeny v mnohem dřívější době. Jeho původ můžeme hledat v USA, kde se v roce 1908 konaly demonstrace žen za volební právo.

Werichova vila: Nebojte se mezinárodního dne žen
Foto: Facebook Werichovy vily
Popisek: Werichova vila

U nás se tento svátek s datem 8. března více ustálil až po 1. světové válce. V dobách komunismu v Československu zprofanovaný svátek, se po Sametové revoluci spíše neslavil. Do kalendáře se jako „významný den“ vrátil až v roce 2004.

„Ve Werichově vile rádi slavíme! Proto jsme se rozhodli uspořádat 7 komentovaných prohlídek pro ženy. Nabídneme 7 x 25ti ženám nejen vstup zdarma, ale také 45 minut plných informací o historii vily, jejích obyvatelích, době Osvobozeného divadla a na závěr každá oslavenkyně obdrží i malou pozornost,“ říká Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

Rezervace na tyto speciální komentované prohlídky, které se budou konat od 13:00 každou půlhodinu, jsou možné na pokladně Werichovy vily (pokladna@werichovavila.cz, tel.: 251 511 669)

V tento den se od 17:00 můžete těšit i na milá setkání s osobnostmi. Do podkroví Werichovy vily přijde např. zpěvák Adam Mišík, který i zazpívá.

Jen pro zajímavost…

Mezinárodní den mužů byl poprvé vyhlášen na Trinidadu a Tobagu 19. listopadu 1999. Není sice oficiálně v našem kalendáři, ale není důvod ho na podzim alespoň symbolicky neoslavit!

Více informací na www.werichovavila.cz a na FB Werichovy vily.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Procházky, turistika, lyže a běžky – Češi chtějí trávit zimní volno na čerstvém vzduchu

22:23 CzechTourism: Procházky, turistika, lyže a běžky – Češi chtějí trávit zimní volno na čerstvém vzduchu

Strávit zimní dovolenou v České republice plánuje podle listopadového průzkumu agentury CzechTourism…