ZZS MSK: Nehoda automobilu na Karvinsku

24.11.2013 13:34

Záchranáři ZZS MSK vyjížděli v sobotu 23.11. pozdě večer k vážné dopravní nehodě na Karvinsku.

ZZS MSK: Nehoda automobilu na Karvinsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Pracovníci krajského operačního střediska přijali čtvrt hodiny před půlnocí hlášení o havárii osobního vozidla, které mělo v Petrovicích u Karviné narazit do sloupu. Na místo byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci.

Tým ZZS na místě zjistil, že ve vozidle byly zraněny dvě osoby a na pomoc přivolal další výjezdovou skupinu. Posádky ošetřovaly dva pacienty, oba byli v době zásahu při vědomí a komunikovali.

Jednadvacetiletý muž zůstal zaklíněn v havarovaném automobilu a o jeho vyproštění se museli postarat hasiči. Utrpěl poranění hlavy a dolní končetiny, jeho stav lékař diagnostikoval jako vážný. Záchranáři poskytli postiženému ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče a následně jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Druhý, stejně starý účastník nehody, byl ošetřen rovněž s poraněním dolní končetiny, hlavy a také horní končetiny. Jeho zranění se jevila jako středně těžká a posádka rychlé zdravotnické pomoci pacienta přepravila do karvinské nemocnice, kde byl předán do další péče na chirurgické ambulanci.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici vysadili pod Javorovým javory, buky a jedle

12:39 ČEZ: Energetici vysadili pod Javorovým javory, buky a jedle

Zaměstnanci Skupiny ČEZ se i letos v rámci svého dobrovolnictví zapojili do sázení stromů, tentokrát…