ZZS MSK: Tři zraněné při nehodě u Ostravy

29.01.2014 9:04

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý (28.1.) odpoledne u vážné dopravní nehody poblíž Ostravy.

ZZS MSK: Tři zraněné při nehodě u Ostravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Havárii osobního automobilu u obce Velká Polom nahlásili volající krátce před půl čtvrtou s tím, že na místě jsou čtyři zranění. Operátoři záchranné služby vyslali na pomoc dvě pozemní posádky ze stanovišť v Ostravě-Martinově a vrtulník LZS. K nehodě rovněž přesměrovali posádku rychlé zdravotnické pomoci, která bez pacienta na palubě projížděla po silnici nedaleko místa události. Informovány byly rovněž ostatní složky integrovaného záchranného systému.

Posádky zdravotnické záchranné služby ošetřovaly tři osoby, ženu a dvě dívky.

Žena středního věku byla v době zásahu v bezvědomí a přímém ohrožení života, její dýchání selhávalo. Utrpěla poranění hlavy a mozku, končetin a pánve. Zasahující lékař musel zajistit její dýchací cesty a převést pacientku na umělou plicní ventilaci. Ženě byla poskytnuta kompletní přednemocniční neodkladná péče a poté ji letečtí záchranáři přepravili vzdušnou cestou do zdravotnického zařízení.

Dívka ve věku třinácti let byla rovněž v bezvědomí a také její poranění se jevilo jako život ohrožující. Lékařka záchranné služby prvotním vyšetřením zjistila poranění v oblasti hlavy a patrně také mozku. Bylo nutno provést intubaci a i v tomto případě připojení pacientky k přístrojem řízené ventilaci. Poté, co byla provedena nezbytná opatření, transportovali záchranáři postiženou sanitním vozidlem do nemocnice.

Třetí, devítiletá účastnice nehody, se zasahujícími komunikovala, záchranáři u ní zjistili zranění v oblasti horní končetiny a pánve. Prvotní ošetření dívce zajistila posádka rychlé zdravotnické pomoci, která ji také následně předala do další péče ve zdravotnickém zařízení.

Všechny tři pacientky byly předány ve Fakultní nemocnici Ostrava, a to na oddělení urgentního příjmu.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

22:11 ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

ÚZSVM v Prachaticích získal z odúmrti finanční prostředky ve výši 764 000 korun a rodinný dům v cent…