ZZS MSK: Vážně zraněná snowboardistka na Bruntálsku

20.02.2014 18:16

Posádky Zdravotnické záchranné služby MSK dnes zasahovaly u vážně zraněné dívky na Bruntálsku. Krajské operační středisko bylo v poledne informováno o úrazu snowboardistky v areálu Annaberk v Andělské Hoře. Na místo události ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

ZZS MSK: Vážně zraněná snowboardistka na Bruntálsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Záchranáři u šestnáctileté dívky, která spadla při sjezdu na snowboardu, zjistili poruchu vědomí. U pacientky nebyla patrná žádná vnější poranění, zasahující lékař však vyslovil podezření na poranění mozku.

Dívka byla ošetřena v rámci přednemocniční neodkladné péče – záchranáři ji zajistili krčním límcem, uložili do vakuové matrace, provedli kanylaci žilních vstupů a zahájili podívání farmak. Postižená byla připravena k transportu a následně letecky přepravena do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Do péče tamních lékařů byla předána ve třináct hodin.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …