ZZS MSK: Večerní události na Frýdecko-Místecku

22.12.2013 9:03

Posádky ZZS MSK vyjížděly v sobotu 21.12. večer k několika závažným událostem. Před půl sedmou se jednalo o dopravní nehodu na Třinecku a po třiadvacáté hodině pak o popáleného muže v Nýdku. U obou případů zasahovaly posádky rychlé lékařské pomoci a u druhého pacienta také vrtulník letecké záchranné služby.

ZZS MSK: Večerní události na Frýdecko-Místecku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Operačnímu středisku ZZS byl krátce před půl sedmou nahlášen střet vozidla s chodcem v Jablunkově. Na místo operátoři vyslali nejbližší posádku z nedalekého stanoviště a skupinu RLP z Třince. Záchranáři po příjezdu zjistili, že devětapadesátiletý muž nejeví žádné známky života. Utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hlavy a trupu, kterým podlehl ještě před příjezdem posádek záchranné služby. Zasahující lékař tak mohl již pouze konstatovat smrt muže.

Před půlnocí vyjížděli záchranáři také k šestačtyřicetiletému muži, opět na Třinecku. Pacient se při vaření vážně popálil. Záchranáři postiženému ošetřili popáleniny druhého stupně na hrudníku, břiše a horních končetinách, a to v rozsahu okolo třiceti procent tělního povrchu. Pro zraněného přilétl vrtulník letecké záchranné služby. Jeho posádka si muže převzala k transportu a letecky jej přepravila na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.    

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM je nejtransparentnější organizační složkou státu za rok 2020

18:03 ÚZSVM je nejtransparentnější organizační složkou státu za rok 2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získal první místo v hodnocení organizačníc…