ZZS MSK: Záchranáři resuscitovali utonulého muže na Opavsku

25.04.2014 8:40

Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 24.4. odpoledne u utonulého muže na Opavsku.

ZZS MSK: Záchranáři resuscitovali utonulého muže na Opavsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Informaci o události převzali operátoři zdravotnické záchranné služby v patnáct hodin z obce Štěpánkovice, části Svoboda. Podle hlášení na tísňovou linku byl postižený nalezen na zahradě, ležící hlavou v nádrži na vodu. Na pomoc ihned vyjela posádka rendez-vous a rychlé zdravotnické pomoci, obě z opavských výjezdových stanovišť.

Po vytažení nejevil šestapadesátiletý muž známky života. Laičtí zachránci přítomni na místě proto za instruování operátorkou ZZS zahájili základní resuscitaci. Péči o pacienta si následně převzali profesionální záchranáři. Pokračovali v započatých pokusech, a to za použití medicínské techniky a léků. Použili přístroj, jež zajišťuje nepřímou srdeční masáž. Lékařka provedla intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Po dvaceti minutách se týmům záchranářů podařilo obnovit činnost pacientova srdce. 

Stav muže však zůstával kritický. Posádky ZZS následně zajistily jeho transport do zdravotnického zařízení. Byl předán do péče anesteziologicko-resuscitačního oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

Příčinu události šetří policie, lékařka záchranné služby nevyloučila možnost srdečního selhání s následným pádem do nádoby s vodou a tonutím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

22:11 ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

ÚZSVM v Prachaticích získal z odúmrti finanční prostředky ve výši 764 000 korun a rodinný dům v cent…