ZZS MSK: Záchranáři zasahovali u požáru na Bruntálsku

18.11.2013 17:31

Posádky ZZS MSK zasahovaly v noci z neděle na pondělí u požáru rodinného domu v obci Úvalno na Bruntálsku.

ZZS MSK: Záchranáři zasahovali u požáru na Bruntálsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Operátoři záchranné služby převzali prvotní informaci o události několik minut po třetí hodině ranní. Na pomoc byly vyslány tři posádky ZZS, a to ze stanovišť v Krnově a Bruntále – dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous.

Záchranáři již bohužel nemohli pomoci dvaadvacetileté ženě, která utrpěla při požáru zranění, jimž na místě podlehla. Lékař záchranné služby již pouze mohl konstatovat její smrt.

Posádky ošetřovaly pacientku ve věku čtyřiačtyřiceti let. Žena byla při vědomí, utrpěla však vážné popáleniny v oblasti hlavy, krku a na končetinách. Lékař ji uvedl do umělého spánku, záchranáři podali potřebné léky, ošetřili popálené části těla a připravili postiženou k transportu do zdravotnického zařízení. Žena byla poté přepravena na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Krnově.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici vysadili pod Javorovým javory, buky a jedle

12:39 ČEZ: Energetici vysadili pod Javorovým javory, buky a jedle

Zaměstnanci Skupiny ČEZ se i letos v rámci svého dobrovolnictví zapojili do sázení stromů, tentokrát…