Za čtvrt roku bylo na měření emisích vyfoceno přes půl milionů vozidel, MD připravilo mapu všech stanic

5. 4. 2018 11:37

Od ledna mají stanice měření emisí povinnost dokumentovat přítomnost vozidel na prohlídkách podobně jako stanice technické kontroly.

Za čtvrt roku bylo na měření emisích vyfoceno přes půl milionů vozidel, MD připravilo mapu všech stanic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Za první čtvrtletí bylo takto pořízeno při měření emisí více než tři miliony fotografií při 563 669 kontrolách. Pro větší komfort řidičů při hledání nejbližších stanic uveřejnilo ministerstvo na svém webu přehlednou mapu všech stanic měření emisí, stanic technické kontroly a úřadů obcí s rozšířenou působností.

„Už není možné, aby vozidlo dostalo záznam o úspěšné kontrole emisí, aniž by stanici ve skutečnosti navštívilo. Když neprojde měřením na jedné stanici, nemůže také tak snadno zkoušet štěstí na jiné. Protokoly měření totiž kromě fotografií obsahují i časy a dobu kontrol. Záznamy navíc není možné přepisovat,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Do informačního systému ministerstva dopravy je přihlášeno 1 093 stanic měření emisí, z nichž je 912 aktivních. Během prvního čtvrtletí, kdy tato povinnost stanic měření emisí platí, provedly tyto stanice více než 560 000 měření a v jejich průběhu bylo do informačního systému ministerstva dopravy nahráno 3 178 557 fotografií. Jedná se o tentýž informační systém, který využívají rovněž stanice technické kontroly. Těm začala tato povinnost o dva roky dříve, tedy v lednu 2016.

Aby ministerstvo usnadnilo řidičům hledání nejbližších stanic SME i STK, připravilo na svém webu interaktivní mapu všech stanic v České republice, a to včetně úřadů obcí s rozšířenou působností pro případ, že řidiči budou potřebovat i zásahy v daných registrech vozidel. Mapu naleznete ZDE.

Následující graf ukazuje rozložení počtu měření podle jednotlivých dnů v týdnu. V neděli bývají prováděna a vkládána data o měření traktorů mobilním způsobem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ASZ ČR: Sedlák není škůdcem krajiny, ale jejím tvůrcem

20:18 ASZ ČR: Sedlák není škůdcem krajiny, ale jejím tvůrcem

Předsednictvo Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) se důrazně ohrazuje vůči současné mediální…