Za čtvrt roku bylo na měření emisích vyfoceno přes půl milionů vozidel, MD připravilo mapu všech stanic

05.04.2018 11:37

Od ledna mají stanice měření emisí povinnost dokumentovat přítomnost vozidel na prohlídkách podobně jako stanice technické kontroly.

Za čtvrt roku bylo na měření emisích vyfoceno přes půl milionů vozidel, MD připravilo mapu všech stanic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

Za první čtvrtletí bylo takto pořízeno při měření emisí více než tři miliony fotografií při 563 669 kontrolách. Pro větší komfort řidičů při hledání nejbližších stanic uveřejnilo ministerstvo na svém webu přehlednou mapu všech stanic měření emisí, stanic technické kontroly a úřadů obcí s rozšířenou působností.

„Už není možné, aby vozidlo dostalo záznam o úspěšné kontrole emisí, aniž by stanici ve skutečnosti navštívilo. Když neprojde měřením na jedné stanici, nemůže také tak snadno zkoušet štěstí na jiné. Protokoly měření totiž kromě fotografií obsahují i časy a dobu kontrol. Záznamy navíc není možné přepisovat,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Do informačního systému ministerstva dopravy je přihlášeno 1 093 stanic měření emisí, z nichž je 912 aktivních. Během prvního čtvrtletí, kdy tato povinnost stanic měření emisí platí, provedly tyto stanice více než 560 000 měření a v jejich průběhu bylo do informačního systému ministerstva dopravy nahráno 3 178 557 fotografií. Jedná se o tentýž informační systém, který využívají rovněž stanice technické kontroly. Těm začala tato povinnost o dva roky dříve, tedy v lednu 2016.

Aby ministerstvo usnadnilo řidičům hledání nejbližších stanic SME i STK, připravilo na svém webu interaktivní mapu všech stanic v České republice, a to včetně úřadů obcí s rozšířenou působností pro případ, že řidiči budou potřebovat i zásahy v daných registrech vozidel. Mapu naleznete ZDE.

Následující graf ukazuje rozložení počtu měření podle jednotlivých dnů v týdnu. V neděli bývají prováděna a vkládána data o měření traktorů mobilním způsobem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman prověří činnost orgánů státní správy v souvislosti s úniky závadných látek do řeky Bečvy

22:54 Ombudsman prověří činnost orgánů státní správy v souvislosti s úniky závadných látek do řeky Bečvy

„Už první zpráva v září o úniku nebezpečných látek do Bečvy mne zasáhla, jako snad každého v zemi. N…