Za uplynulý rok přijal CzechInvest 69 žádostí o investiční pobídky

2. 2. 2019 12:23

V roce 2018 CzechInvest přijal 69 žádostí o investiční pobídky. Jedná se o investiční záměry v souhrnné výši dosahující téměř 35 miliard korun, které by měly vytvořit 5 107 nových pracovních míst. Oproti roku 2017, ve kterém firmy podaly celkem 83 žádostí, se jedná o pokles.

Za uplynulý rok přijal CzechInvest 69 žádostí o investiční pobídky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Přijaté žádosti v letech 2013 - 2018

O podporu svých investičních záměrů z velké části usilovaly české a zahraniční firmy, které již v Česku působí. V 11 případech se jednalo o zcela nové investice. Žádaly převážně velké podniky, 16 žádostí podaly podniky malé a střední. Nejvíce žádostí zaznamenal CzechInvest v květnu a v prosinci, v obou těchto měsících o finanční podporu žádalo 10 investorů.

Nejvíce investičních záměrů míří do Moravskoslezského (12) a do Ústeckého kraje (9), což v součtu představuje více než čtvrtinu všech projektů. Čtyři investiční záměry chtějí investoři realizovat ve zvýhodněných průmyslových zónách Most-Joseph a Ostrava-Mošnov, kde by díky investicím v souhrnné výši přes 1,7 miliardy korun mělo vzniknout 233 nových pracovních míst.

Z velké většiny žádají o podporu na své projekty firmy z oblasti zpracovatelského průmyslu, tradičně zejména kovodělného a kovozpracujícího, dále výroby dopravních prostředků, gumárenství a plastikářství. Vznik či rozvoj svého technologického centra, opravárenského centra či centra pro tvorbu softwaru chce investičními pobídkami podpořit 5 firem.

Rozhodnutí o tom, že v Česku budou moci do budoucna investiční pobídky čerpat, obdrželo v loňském roce 77 investičních záměrů, některé z nich podané v předcházejících letech. Jedná se o investiční záměry ve výši více než 43,6 miliard korun, které by měly vytvořit 4 746 nových pracovních míst. Na tyto záměry budou moci investoři od státu čerpat investiční pobídky v maximální výši 10,34 miliard korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …