Žáci potravinářského učiliště v Jílovém se začali učit v nové budově

03.04.2015 18:16

Nová budova Středního odborného učiliště potravinářského v Jílovém u Prahy s moderními učebnami ožila ve středu 1. dubna. Stavba v areálu učiliště, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, začala na konci roku 2013 a stála zhruba 52 milionů korun. Kraj získal dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši asi 35,2 milionu korun.

Žáci potravinářského učiliště v Jílovém se začali učit v nové budově
Foto: topgrant.cz
Popisek: Ilustrační mapa regionálních operačních programů

"Postupně se snažíme investovat do všech našich škol, aby působily moderně a hlavně, aby v nich probíhala výuka na té nejvyšší úrovni. Přejeme si, aby se zvyšoval zájem dětí o takové obory, ve kterých později najdou uplatnění v praxi,“ uvedl statutární náměstek hejtmana pro oblast školství Milan Němec (ČSSD).

Náměstek Němec si novou školní budovu přijel prohlédnout společně s ředitelem Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Václavem Chytilem. „Doufám, že se žákům i učitelům bude v nových prostorách líbit. Jílovskému učilišti přeji, aby se díky modernímu prostředí a způsobu výuky zvýšil zájem dětí o školu,“ dodal náměstek Němec. V učilišti se učí zhruba stovka žáků.

Kromě učeben, které jsou vybaveny interaktivními tabulemi nebo datovými projektory, je v budově tělocvična i příslušné hygienické a technické zázemí. Součástí projektu je i vnitřní vybavení budovy a zavedení moderních technologií do výuky. Třídy i ostatní prostory jsou vkusně zařízené světlým nábytkem, po stěnách jsou rozvěšeny nástěnky a fotografie výrobků žáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Vyrovnaný 5. ročník Šumavské mozkovky vyhrál příspěvek o zjišťování stavu lesů v Národním parku

20:11 NP Šumava: Vyrovnaný 5. ročník Šumavské mozkovky vyhrál příspěvek o zjišťování stavu lesů v Národním parku

Od poloviny prosince 2018 až do 11. února hlasovaly desítky čtenářů pro nejlepší populárně-naučný čl…