Začíná 15. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje

18.02.2015 14:00

Nové stavby regionu a zajímavé projekty představí 15. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje. Akci organizuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary se svými partnery. Ceny udělí hejtman Karlovarského kraje a karlovarský primátor, který nad akcí převzal záštitu.

Začíná 15. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje
Foto: stavbykarlovarska.cz
Popisek: Alžbětiny lázně Karlovy Vary

?Do soutěže bude možné přihlásit tak jako v předcházejících letech stavby i projekty a urbanistické či architektonické studie staveb. „Podmínkou účasti v soutěži je, že přihlášené stavby musí být zkolaudovány a uvedeny do provozu od 1. ledna uplynulého roku do 20. dubna 2015. Projekty staveb – ať již připravované k realizaci nebo nerealizované - za období minulých pěti let, tedy od 1. ledna 2010 do 20. dubna letošního roku,“ uvedla Anna Vlášková z Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary. Přihlašovatelem stavby může být investor, zhotovitel, projektant, architekt i majitel.

I v tomto ročníku akce se počítá s hlasováním veřejnosti. „Stavby budou vystaveny od 12. května na internetových stránkách Stavby Karlovarského kraje, kde bude možné hlasovat o nejlepší stavbu a projekt. Zároveň na těchto webových stránkách představíme tak jako v předchozích čtyřech letech památky – první dva roky jsme zveřejňovali zchátralé památky, další dva roky ty zachráněné a i letos chceme představit další zachráněné památky regionu,“ vysvětlila Vlášková. V loňském roce se zúčastnilo veřejného hlasování téměř 15 tisíc lidí.

Hodnocení staveb bude provádět odborná porota. Soutěžit se bude rovněž o nejlepšího projektanta a stavbyvedoucího, kteří budou vybráni z přihlášených staveb a projektů. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční během Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje ve dnech 4. - 5. června 2015. Vítěz nejlepší stavby Karlovarského kraje bude mít možnost účasti v celostátní soutěži Stavba roku za snížený poplatek. Za uplynulých 14 let této soutěže se prezentovalo celkem 371 staveb a projektů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

22:54 Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměř…