Žádosti do programu COVID 2021 bude MPO přijímat od 12. dubna

30.03.2021 10:54

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo výzvu k novému programu podpory COVID 2021. Žádosti budou podnikatelé moci podávat od 12. dubna. Výzvu k programu COVID – Nepokryté náklady resort zveřejní ve čtvrtek.

Žádosti do programu COVID 2021 bude MPO přijímat od 12. dubna
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo
reklama

„Firmy si budou moct vybrat jednu z těchto dvou kompenzací, která je pro ně výhodnější. Nové programy nahradí dosavadní specifické dotační tituly jako COVID - Gastro – Uzavřené provozovny či COVID - Nájemné,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „První program COVID - 2021 navazuje právě na úspěšný program COVID – Gastro – Uzavřené provozovny. Je postaven na stejném principu, ale vylepšen tím, že kompenzujeme místo 400 korun na zaměstnance korun 500. Platit bude pro všechny podniky s minimálním propadem tržeb v porovnání s loňským nebo předloňským lednem a únorem o 50 procent, nejen uzavřené. Pokud má firma do tří zaměstnanců, minimální částka bude vždy 1 500 korun, ať už má jednoho nebo tři pracovníky, to znamená, že tento podnikatel získá 45 000 korun za měsíc.“

Anketa

Je smrt Petra Kellnera ztrátou pro Českou republiku?

77%
11%
hlasovalo: 14215 lidí

Pomoc se týká období od 11. ledna 2021 do 31. března 2021. Žádosti do programu COVID - 2021 bude MPO přijímat do 31. května 2021. „Profesní organizace ale žádaly ještě alternativní program, který by zohledňoval propad tržeb. Vláda proto schválila i dotační titul COVID – Nepokryté náklady, k němuž podrobnosti zveřejníme tento čtvrtek,“ dodává vicepremiér Havlíček. Podnikatelé si tedy budou moci vybrat ze dvou vzájemně alternativních dotačních titulů, jejich souběh možný nebude.

„Žádosti do programu COVID – 2021 budou podnikatelé podávat přes informační systém AIS, který už znají z předchozích programů,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko a dodává: „Podrobnosti jsou na webu ZDE.“

Program COVID 2021 budou podnikatelé moci kombinovat s Antivirem, nelze ho ale spárovat s novým kompenzačním bonusem. Podpora z COVID 2021 respektuje dočasný rámec Evropské komise.

Srovnání programů je k dispozici v letácích na webu MPO (ZDE). Poradí i linka 1212, dotazy lze posílat přes e-mailovou adresu covid2021@mpo.cz. Přehled aktuálních programů pro firmy a OSVČ nejen v gesci MPO najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Na převedených pozemcích vybuduje Přerov cyklostezku

22:54 ÚZSVM: Na převedených pozemcích vybuduje Přerov cyklostezku

Přerovské pracoviště Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových převedlo městu Přerov zdarma dva po…