Zahájení turistické sezóny v Krušných horách skýtá bohatý program

18.04.2016 10:12

Krušné hory jsou v letních měsících oblíbenou destinací pro cyklistiku i pěší turistiku. Cykloregion Krušné hory nabízí síť šesti set kilometrů okružních cyklotras na české i německé straně Krušných hor. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a pro pěší a především cyklisty představuje ideální místo k objevování zapomenutých koutů. Turistickou sezónu pro cyklistiku i pěší turistiku zahajuje Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s partnery 14. a 15. května.

Zahájení turistické sezóny v Krušných horách skýtá bohatý program
Foto: branadocech.cz
Popisek: Brána do Čech, turistický portál Ústeckého kraje

Sobotní akce se koná v Lesné v Krušných horách. Připravena je Férová snídaně z místních produktů, která  se uskuteční v prostorách Krušnohorského lidového domu a okolních lukách pod vedením členek Horského klubu Lesná v tradičních krušnohorských krojích. Cyklisté mohou pořádat vyjížďky po Krušnohorské magistrále v okolí Lesné v různě náročných okruzích. Po Krušných horách je provedou cykloprůvodci, kteří jim nejen ukážou tu nejvhodnější trasu, ale také upozorní na přírodní zajímavosti v okolí cyklostezek. Pro pěší turisty je určena výuka nordic walking chůze. Na své si přijdou také děti, které se mohou zúčastnit soutěže zručnosti na horských koloběžkách. Po celý den bude možné ve stáncích nakoupit regionální certifikované produkty. Vyzkoušet si mohou návštěvníci areálu jízdu na elektro kolech, případně si půjčit kola v mobilní cyklopůjčovně. Pro všechny turisty i cyklisty je určen koncert kapely Nebe. Sobotní den završí táborákem. Na Lesnou budou vypraveny rekreační autobusové linky z Duchcova, Bíliny, Jirkova a Litvínova. V místě je možné parkovat, případně se ubytovat.

Zahájení turistické sezóny v Krušných horách pokračuje také v neděli. Tentokrát se turisté sejdou na Moldavě. Tady je zahájení turistické sezóny spojeno s oslavami výročí 670 let od první písemné zmínky o Moldavě. V rámci zahájení turistické sezóny bude slavnostně otevřeno  Malé moldavského muzea v Knihovně A. Branalda na Moldavě. Hlavním turistickým lákadlem je ale HUDY Moldavský půlmaraton horský kros přes Pramenáč trasy 24km / 14km / 6km, také jako nordic walking, či běh se psem. K dobré náladě přispěje kapela Pumpičky a ventilky a Divadlo Mazec.

Partnery zahájení turistické sezóny 2016 jsou Ústecký kraj, Centrum Lesná, HUDY Most, Sport areál Klíny, obec Moldava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Recenze kasina Playamo - má co nabídnout pro hráče z České republiky?

15:44 Recenze kasina Playamo - má co nabídnout pro hráče z České republiky?

Hráči z České republika mají možnost, vybírat si z široké nabídky online kasin.