Zájem o dobrovolnické práce v NP Šumava vzrůstá

02.09.2019 15:25 | Zprávy

Návštěvníci národního parku mohou trávit dovolenou aktivně sportem, procházkami po naučných stezkách, nebo úplně jednoduše relaxováním v nedotčené přírodě. Čím dál větší oblibě se ale rovněž těší aktivní pomoc v ochraně přírody jako součást návštěvy hor. Více než stovka dobrovolníků se totiž již letos zapojila do obnovy mokřadů na Šumavě, které se věnuje Správa NP Šumava v projektu LIFE for MIRES.

Zájem o dobrovolnické práce v NP Šumava vzrůstá
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

„Mokřadní akce, při kterých nám lidé pomáhají s podporou revitalizačních opatření, pořádáme již téměř 15 let. Za tu dobu k návratu vody do krajiny přispělo zcela jistě přes 450 nadšenců. Někteří z nich jsou pravidelnými účastníky,“ říká Ivana Bufková z Oddělení vod a mokřadů.

S rýči, kyblíky a lopatami pomáhají dobrovolníci zasypávat odvodňovací kanály, jimiž byla Šumava v minulosti doslova protkaná. Kvůli tomu však vodní režim krajiny v národním parku utrpěl, vysychají už i vzácná rašeliniště. K řešení problému přispěje probíhající projekt LIFE for MIRES, díky němuž Správa NP Šumava obnoví více než 2000 hektarů mokřadů. A to právě i s přispěním dobrovolníků, kteří se podílejí na opravách a údržbě dřívějších revitalizací nebo obnově míst těžko přístupných pro techniku.

Na akce přijíždějí lidé z různých koutů republiky, ale účastní se jich velmi často též obyvatelé regionu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Provoz zdravotnických zařízení je zajištěn

7:23 České dráhy: Provoz zdravotnických zařízení je zajištěn

České dráhy uzavřely nový dodatek ke smlouvě se společností Dopravní zdravotnictví a.s.