Zájemci o studium si na fakultě biomedicínského inženýrství prohlédnou sanitku i umělého pacienta

17.02.2017 7:32

Dne 17. února 2017 otevře Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) zájemcům o studium své výukové prostory a špičkové laboratoře. V 11.00 hodin bude akce zahájena prezentací o studiu na FBMI ve vestibulu fakulty (nám. Sítná 3105, Kladno), kde jednotlivé studijní obory představí studenti a podělí se o své vlastní zkušenosti se studiem.

Zájemci o studium si na fakultě biomedicínského inženýrství prohlédnou sanitku i umělého pacienta
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Poté, podle hesla „škola hrou“, si zájemci mohou tak trochu vyzkoušet, jak se na FBMI studuje, včetně získávání „zápočtů“. Na Den otevřených dveří byly připraveny speciální úkoly v učebnách a laboratořích, za které mohou studenti získat zápočty. Tyto zápočty budou zapisovány zájemcům do takzvaného Indexu prenatálního studenta FBMI ČVUT a na konci za své úsilí získají všichni malý dárek.  

Zájemci se mohou při zdolávání úkolů ponořit do tajů robotiky, seznámit se s Laboratoří jednotky intenzivní péče a s velmi sofistikovaným umělým pacientem, uvidí například laboratoře optiky. V druhé budově fakulty, kam je zdarma převeze autobus, si mohou prohlédnout fakultní záchranku včetně přístrojového vybavení, specializovanou učebnu fyzioterapie nebo nově otevřenou Laboratoř biochemie a klinické biochemie, která bude sloužit zejména budoucím zdravotním laborantům.

„Touto hravou formou chceme potenciálním studentům představit možnosti našeho přístrojového vybavení a ukázat, jak zajímavé je studium na naší fakultě,“ dodává Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D., proděkan pro studium a pedagogickou činnost.

Více o akci, studijních programech a Fakultě biomedicínského inženýrství naleznete na stránkách http://fbmi.cvut.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Celková spotřeba potravin loni vzrostla

15:16 Český statistický úřad: Celková spotřeba potravin loni vzrostla

V roce 2020 připadlo na jednoho obyvatele v průměru více masa, mléka a mléčných výrobků, ovoce, zel…