Zakladatel babyboxů řeší, kam se "schránkou" v Příbrami. Zřejmě nebude dovoleno, aby byla ve zdi

19.1.2016 9:09 dop.

Desátou vyměněnou starou bedýnkou na nechtěná lidská mláďata měl být babybox v Oblastní nemocnici Příbram. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess z Nadačního fondu pro odložené děti Statim však neví, zda dovolí ředitel nemocnice Stanislav Holobrada výměnu. v Příbrami již přitom babybox nejednou "zapípal".

Zakladatel babyboxů řeší, kam se "schránkou" v Příbrami. Zřejmě nebude dovoleno, aby byla ve zdi
Foto: Archiv
Popisek: Zakladatel babyboxů Ludvík Hess

Od léta byla výměna za babybox nové generace nemocnicí a spolkem Babybox domluvena na úterý 2. února 2016. V prosinci 2015 se inovace zadrhla, přesněji řečeno - ředitel nemocnice Holobrada ji prý zatrhnul. Prý se bude pavilón, v němž je starý babybox instalován, rekonstruovat. A babybox je třeba vyřadit z provozu.

"Zřídíme jej tedy na jiném místě, navrhl jsem řediteli Holobradovi při osobním jednání. Přijeli jsme se Zdeňkem Juřicou s novým babyboxem a s nářadím, do večera by byl nový babybox funkční. Holobrada si vzal několik dní na zvážení mého návrhu. Žádné jiné místo v obrovském areálu nemocnice se nenašlo, rozhodl ředitel, přestože jsem navrhl a obrázky ilustroval pět vhodných míst," uvádí Hess a dodává: "Po instalování sedmi desítek babyboxů po celé české zemi jsem přece jen pobral nějaké zkušenosti.  Příbramský babybox pomohl vstoupit do života třem děťátkům. Neriskoval bych jeho vyřazení ani na den!"

Na zhotovení babyboxu nové generace přispěl mecenáš Pavel Hlaváček a jeho D.I.SEVEN, a. s. Přispěli i další donátoři. "Všechny jsem v dobré víře pozval na otevření v úterý 2. února ve 12 hodin. Před nemocnicí budu já i Zdeněk Juřica s babyboxem nové generace a předvedeme je v plné kráse – ze všech stran, bohužel, protože nebude ve zdi nemocnice," dodává Hess.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Létejte bezpečně a legálně

19:27 Policie ČR: Létejte bezpečně a legálně

V době předsednictví policisté hlídají více také vzdušný prostor.