Předvánoční období patří na Zámku Svijany tradičně k nejkrásnějším v roce. Pravidelné turistické prohlídky sice už neprobíhají, zato si zde mohou návštěvníci vychutnat kouzelnou vánoční atmosféru při zajímavém programu.
Do vánočního hávu se Zámek Svijany oblékne v neděli 1. prosince, kdy se na nádvoří rozsvítí vánoční strom. Návštěvníci zámku si budou moci prohlédnout originální ručně malovaný Betlém od Kristýny Kolenské a chybět nebude ani drobné občerstvení. „Po rozsvícení vánočního stromku vás zveme do zámecké kaple na vánoční koncert Elišky Mervartové za doprovodu varhan. Eliška je studentkou klasického zpěvu na Pražské konzervatoři a v jejím podání uslyšíte klasické vánoční koledy i známé operní árie“, zve marketingová managerka Zámku Svijany Tereza Harvanová.
Druhá adventní neděle bude na zámku ve Svijanech patřit dětem. V prostorách kavárny Zámecký Šenk se 8. prosince odpoledne odehraje pohádka Pyšná princezna v podání Loutkového souboru Ještěd z Českého Dubu. Následující víkend, v sobotu 14. prosince, proběhnou ve Svijanech oblíbené adventní trhy, na kterých si budou návštěvníci moci pořídit tradiční výrobky, drobné dárky, vánoční kapry či ochutnat pivovarský elixír – Svijanský Předek. Trhy zakončí vánoční koncert sboru Carmina v zámecké kapli.
Poslední adventní týden bude ve Svijanech ve znamení koled. „Jsme velmi rádi, že se nám i v tomto roce podařilo zajistit koncert sólisty Opery Národního divadla Luďka Veleho. Na vánoční repertoár v jeho podání se mohou návštěvníci těšit ve středu 18. prosince“, dodává k programu Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany. Během neděle 22. prosince pak již tradičně zazní na nádvoří zámku Rybova Česká mše vánoční v podání pěveckého sboru Antonína Dvořáka Turnov v čele se sólisty Luďkem Velem, Evou Lédlovou a Ludmilou Infeldovou. „Během všech adventních akcí budou expozice Zámku Svijany otevřeny návštěvníkům za zvýhodněné vstupné. Děti, studenti a senioři budou mít vstup zdarma“, uzavírá Libor Stejskal.
|
Kalendář adventních akcí na Zámku Svijany Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. reklama
PhDr. Marek Ženíšek, Ph.D. byl položen dotaz
Projekt E6Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla? Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
7:16 SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektechHlavním tématem aktuálního vydání Priority jsou mokřady, chcete-li bažiny, močály, rašeliniště, pram…
reklama
reklama
|


