Zaměstnanci CSG již potřetí rozsvítili Strom splněných přání

20.12.2019 15:50

Stejně jako v minulých letech se zaměstnanci CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) zapojili do charitativní aktivity – Strom splněných přání pro Domov u fontány. Tento domov poskytuje péči seniorům v Přelouči již více než 50 let a vánoční dárky od zaměstnanců CSG si jeho obyvatelé rozbalili již potřetí.

Zaměstnanci CSG již potřetí rozsvítili Strom splněných přání
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo

Akce Strom splněných přání vznikla v roce 2017 díky aktivitě personálního úseku proto, aby zaměstnanci průmyslové skupiny CSG mohli udělat radost lidem, kteří již kolem sebe nemají své blízké. Volba padla na přeloučský Domov u fontány.

Klienti si za pomoci sociálních pracovnic s předstihem napsali svá přání, která byla předána zaměstnancům CSG. „Společně jsme vybrali 34 dárků. Sedmnáct klientů jsme obdarovali osobně, zbylé dárky předali pečovatelé obyvatelům domova, kteří jsou imobilní,“ řekla personalistka Štěpána Šulcová, která dárky seniorům osobně přímo v domově předávala.

Mezi přáními byly například křížovky, vlna na pletení, deka s polštářkem nebo knihy. K samotnému předání dárků došlo ve slavnostní atmosféře přímo v Domově u fontány. Klienti si dárky hned u stromečku rozbalili. Navíc ke svým dárkům obdrželi poukaz od dlouholetého sponzora Domova u fontány, cukrárny DUO. 

„Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům, kteří se do projektu Strom splněných přání pro Domov u fontány v Přelouči zapojili. I letos jsme, již potřetí, měli možnost stát se ‘Ježíškem‘ pro klienty domova seniorů bez rodin, která by je navštěvovala a zpříjemnila jim sváteční i všední dny. Stali jsme se na chvíli těmi, kteří způsobili velkou radost malou drobností,“ doplnila Štěpána Šulcová.

Odměnou pro všechny dárce byly šťastné úsměvy i slzy dojetí. Za celý Domov u fontány vyslancům z CSG poděkovala paní Jiřinka (94 let), která všem popřála krásné svátky, mnoho zdraví a klid do nového roku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Díky zimním humanitárním opatřením bylo za uplynulou zimu odbaveno o 20 % kontaktů více

22:04 MHMP: Díky zimním humanitárním opatřením bylo za uplynulou zimu odbaveno o 20 % kontaktů více

Každoroční zimní humanitární opatření umožňují lidem bez domova přečkat studené dny a zejména noci v…