Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomohli jednoduchým způsobem dobré věci

07.09.2017 8:33

Své šatníky a botníky provětrali v tomto týdnu zaměstnanci Skupiny ČEZ napříč celou republikou. V děčínském sídle ČEZ Distribuce proběhla jejich charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku ve středu 6. září, přičemž se podařilo shromáždit bezmála 250 kg šatstva, obuvi a módních doplňků. Své nové uplatnění najdou veškeré věci u obecně prospěšné společnosti JURTA se sídlem v Nebočadech.

Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomohli jednoduchým způsobem dobré věci
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Jako plně nezisková organizace jsme pochopitelně rádi za každou pomoc pro naše klienty. Děkujeme proto všem děčínským zaměstnancům Skupiny ČEZ, co pro nás provětrali doma své šatníky. Veškeré věci určitě upotřebíme. Klienti, kteří k nám přicházejí, aby se naučili bydlet samostatně, mají na rozdíl od nás ostatních jen základní věci a tudíž své šatníky a botníky většinou prázdné. Co se nebude hodit jim, pak najde uplatnění v rámci našich akcí, případně tím pro změnu my pomůžeme dalším organizacím či ústavům zaměřeným rovněž na poskytování sociálních služeb,“ kvitovala Zuzana Thürlová, vedoucí sociálních služeb JURTA, o. p. s.

„Provětrat šatník a nepotřebné kousky věnovat neziskovým organizacím považuji za ten nejjednodušší způsob pomoci, ke které se může přidat každý z nás. Osobně všem doporučuji alespoň jednu návštěvu obchůdku či bazaru těchto organizací. Nejenže zde každý může objevit zcela originální a cenné kousky do svého šatníku, ale zároveň nákupem přispěje na dobrou věc. Navíc může vykouzlit úsměv na tváři lidí, kteří v dobročinných obchodech prodávají a mají svou práci opravdu rádi. V případě děčínské Jurty je provětrání našich šatníků již více specifické. Jsem velice ráda, že pomůže konkrétním lidem, kteří při startu do samostatného života potřebují pomoc druhých,“ uzavřela členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

JURTA, o. p. s., je sdružení sociálních pracovníků zaměřených na moderní sociální služby, dále řemeslníků obnovujících původní rozlehlou farmu v Nebočadech u Děčína a projektového týmu, který veškeré aktivity zastřešuje. Původně občanské sdružení vzniklo v roce 1996 a postupem času se dle nové legislativy transformovalo v obecně prospěšnou společnost. JURTA poskytuje lidem žijícím v ústavní či rodinné péči v Ústeckém kraji podporu při hledání zaměstnání a přechodu do samostatného bydlení. Je zároveň partnerem velkým ústavům v procesu jejich transformace. Rovněž je zaměřená na veřejně prospěšnou činnost. Je plně nezisková, nestátní a necírkevní. Společnost sídlí v Nebočadech u Děčína, kde kromě poskytovaných sociálních služeb, vedení provozů pro tréninkovou práci a lesní mateřské školky též obnovuje původní soubor stavení a zemědělskou farmu. Více o organizaci naleznete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

22:11 Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

Pietní akt k uctění památky velitele paraskupiny Wolfram a patrona pěší roty Aktivní zálohy Krajskéh…