Zástupci zemí Visegrádské skupiny v rozšířeném formátu jednali o budoucnosti kohezní politiky po roce 2020

16. 1. 2016 21:10

Představitelé zemí Visegrádské skupiny (V4) dnes na pozvání ministerstva pro místní rozvoj jednali v Praze. Cílem setkání bylo sdílení postojů České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska společně se zástupci Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska k budoucnosti evropských fondů po roce 2020. Kohezní politika je jedním z klíčových témat celé Evropské unie.

Zástupci zemí Visegrádské skupiny v rozšířeném formátu jednali o budoucnosti kohezní politiky po roce 2020
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU
reklama

 „Cílem dnešního jednání bylo především dohodnout se na společném postoji koalice V4+4, který by bylo možné prosazovat na celoevropské úrovni právě nyní, kdy diskuse o podobě budoucí kohezní politiky v rámci Evropy začínají. Tyto debaty jsou velmi důležité i v kontextu na tento rok plánované revize Víceletého finančního rámce EU. Dále jsme se věnovali vybraným prvkům strategického řízení a zjednodušování evropských fondů. To jsou témata, kterým je třeba se věnovat průběžně,“ řekla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

Česká republika, která v současnosti předsedá zemím Visegrádské skupiny, pořádá 25. a 26. ledna 2016 setkání ministrů zemí V4, s účastí Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska. Hlavním cílem tohoto setkání bude diskuze o cílech, roli a možných modelech kohezní politiky po roce 2020. Na setkání ministrů navazuje odborná konference Strategické řízení ESI fondů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ pomůže dětem s fyzikou, chystá i soutěž o 200 000 korun

13:18 ČEZ pomůže dětem s fyzikou, chystá i soutěž o 200 000 korun

Domácí výuku fyziky si děti a studenti mohou zpestřit díky obnovenému projektu Vím proč od Skupiny Č…