Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo žádosti z vypsaných dotačních programů

27.07.2015 18:03

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo v pondělí 27. července žádosti z vypsaných dotačních programů z devíti „Středočeských fondů“ na rok 2015.

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo žádosti z vypsaných dotačních programů
Foto: praha.eu
Popisek: Krajský úřad Středočeského kraje
reklama

Programy pro letošní rok odsouhlasili zastupitelé na podzim loňského roku. Celková finanční částka, kterou kraj na dotační programy uvolnil z rozpočtu, činí 342 milionů korun.

„Všechny žádosti o dotace doručené na krajský úřad byly zkontrolovány pracovníky odborů a ty, které nebyly řádně podány v souladu s pravidly dotačních programů, byly z dotačního řízení vyřazeny. Žádosti, které všechny formální náležitosti splnily, byly v průběhu června posouzeny hodnotícími komisemi a bylo sestaveno pořadí žadatelů podle průměrného bodového hodnocení od nejvyššího k nejnižšímu,“ zrekapituloval průběh dotačního řízení náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD). Následně hodnotící komise projednaly a doporučily Radě kraje předložit na zasedání Zastupitelstva kraje návrhy na poskytnutí dotací.

„Zájem o dotační řízení byl doslova obrovský. Celkem se nám sešlo 2 972 žádostí v souhrnné výši přesahující dvě miliardy korun, přesně spočítáno to bylo 2 153 753 062 korun. Převis požadovaných finančních prostředků nad částku 342 miliony korun, kterou jsme uvolnili, tak činí 1 811 153 062 korun. Z toho je patrné, jak potřebná je pomoc kraje v různých oblastech jeho rozvoje, a na druhou stranu je to i důkaz, že se starostové našich měst i obcí, představitelé spolků, sdružení i fyzické osoby naučili účinně využívat grantových řízení při realizaci svých projektů a záměrů,“ konstatoval hejtman kraje Miloš Petera (ČSSD). 

Největší převisy co do počtu žádostí i finančních nároků zaznamenaly Středočeský Fond rozvoje obcí a měst, Středočeský Fond životního prostředí, Středočeský Fond podpory dobrovolných hasičů a složek IZS, Středočeský Fond kultury a obnovy památek spolu se Středočeským Fondem vzdělávání, sportu, volného času a primární péče.
Středočeský kraj pak rozhodnutím zastupitelů uspokojí v rámci devíti „Středočeských fondů“  z 2 972 došlých žádostí celkem 602 žádosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balíkovna České pošty vloni ztrojnásobila počet přepravených balíků

21:23 Balíkovna České pošty vloni ztrojnásobila počet přepravených balíků

Balíkovna v uplynulém roce doručila zákazníkům přes tři miliony balíků, třikrát více než v roce 2019…