Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Krajské nemocnice zavádějí opatření proti šíření koronaviru

05.03.2020 8:24

V souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19 v ČR přistupují Oblastní nemocnice Náchod, Oblastní nemocnice Jičín, Oblastní nemocnice Trutnov a Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem k omezení návštěv na všech svých odděleních následné péče, ARO, JIP, onkologie, a podle zvážení situace v jednotlivých nemocnicích i oddělení interních lůžek. Omezení návštěv potrvá do odvolání.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Krajské nemocnice zavádějí opatření proti šíření koronaviru
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo
reklama

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje soustředí a distribuuje veškeré důležité informace týkající se možné nákazy způsobené virem koronaviru mezi všechny krajské nemocnice. Zejména jde o pak o pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR a hejtmana Královéhradeckého kraje. 

V souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR jsou krajské nemocnice zásobeny ochrannými pomůckami na dva měsíce běžného provozu. 

Prosíme občany, pokud mají podezření na nákazu koronavirem (příznaky a pobyt v zasažené oblasti), nechoďte do zdravotnického zařízení, ale telefonicky kontaktujte Krajskou hygienickou stanici, případně Kliniku infekčních nemocí FN HK. Pro ty, kteří přesto do zdravotnického zařízení dorazí osobně, zřídí nemocnice nejpozději do pátku 6. března nárazová kontaktní místa, kde bude možné tyto pacienty vyšetřit. U vstupu do nemocničních areálů bude informační značení navádějící k těmto infekčním čekárnám. Nemocnice také vyčlenily telefonní linky pro informace týkající se koronaviru. 

Všechny potřebné informace a doporučené postupy jsou k dispozici na webových stránkách zdravotnického holdingu ZDE a také na stránkách jednotlivých nemocnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…