Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem má nový výpočetní tomograf umožňující kvalitnější vyšetření

24.02.2020 11:48

Nový přístroj výpočetní tomografie v těchto dnech instalují techničtí pracovníci na oddělení radiodiagnostiky Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem. Moderní CT, které nahradilo více než deset let staré zařízení, nabízí podrobnější snímky a méně rentgenového záření.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem má nový výpočetní tomograf umožňující kvalitnější vyšetření
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo

„Současná medicína jde rychle kupředu. V radiologii to platí dvojnásobně. Nákup nového přístroje nám umožňuje držet krok s dobou a naši pacienti můžou mít jistotu kvalitního vyšetření, navíc u nás mají výhodu rodinného prostředí i kratších čekacích dob.“ Řekl k přístrojové obměně ředitel Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem Ing. Miroslav Vávra.

Výměna přístroje obnášela pouze nahrazení vnějšího mechanismu. Vnitřní obvodový plášť, ukrytý ve zdech místnosti, zůstal stejný. To umožnilo podstatně kratší dobu instalace trvající jen několik dní, a tedy relativně krátký výpadek tohoto typu vyšetření ve dvorské nemocnici. Za modernizaci přístroje zaplatil Královéhradecký kraj necelých 5 milionů korun bez DPH.

„Díky modernějšímu přístroji se zkrátí doba vyšetření, což je příjemné jak pro pacienty, tak pro nás, pro zdravotníky. Popis snímků budeme mít jednodušší díky vyšší kvalitě zobrazení. Nový přístroj má 64 detektorů oproti původním 16, což pro pacienty znamená nižší dávku rentgenového záření.“

Popsal všechny výhody nového přístroje primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Jiří Štefáček a dodal, že na vyšetření metodou CT čekají pacienti ve dvorské nemocnici průměrně 2 týdny, jejich pořadí určují lékaři dle stanovené priority.

Královéhradecký kraj připravuje do své nejmenší nemocnice ještě další investice: „Aktuálně se zvažujeje aktualizace projektu výstavby operačních sálů, které už mají stavební povolení. Objekt se oproti původnímu plánu sníží o jedno patro určené k technickému zázemí a tím se celá stavba zlevní“ Popsal záměr kraje Ing. Aleš Cabicar, odpovědný za krajské zdravotnictví.

Současné operační sály už nevyhovují dnešním požadavkům jednak technologickým zázemím a také umístěním na lůžkovém oddělení. Nové sály se přistaví do patra objektu laboratoří, který byl za 40 milionů korun vybudován na podzim roku 2017 a s hlavní budovou nemocnice je propojí most.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Zákonný a smluvní voucher za neuskutečněný zájezd. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

11:54 dTest: Zákonný a smluvní voucher za neuskutečněný zájezd. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Pro mnohé z vás nadešel čas dovolených a s tím i možnost uplatnění voucherů za neuskutečněné zájezdy…