Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice bude řídit nové vedení

03.01.2019 12:59

V nemocnicích v rámci Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. došlo od 1. 1. 2019 ke strukturní změně vedení.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice bude řídit nové vedení
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo

Nově je bude řídit představenstvo zdravotnického holdingu, které se rozrostlo z původních tří členů na sedm. Posílili jej totiž ředitelé jednotlivých nemocnic. Změna nastala i na úrovni řízení nemocnic, kde jsou zrušena představenstva i dozorčí rady a nemocnici povede vždy statutární ředitel a správní rada dané nemocnice.

Na základě rozhodnutí Zastupitelstva Královéhradeckého kraje z října 2018 došlo k 1. 1. 2019 ke změně stanov společnosti ZH KHK a. s. spočívající v rozšíření počtu členů představenstva ze tří na sedm. Nově je rozšířeno o zástupce (ředitele) jednotlivých nemocnic koncernu.

Dozorčí rady ZH KHK a. s. se od nového roku žádné kompetenční ani personální změny netýkají. Nadále volí a odvolává členy představenstva, přičemž je dozorčí radě zároveň vyhrazeno schvalovat smlouvy o výkonu funkce. Takto během prosince schválila sedmého člena představenstva holdingu, neboť Ing. Miroslav Procházka Ph. D. rezignoval ke konci roku 2018 na funkci předsedy ZH KHK a. s. a zůstal nadále ve funkci statutárního ředitele ON Trutnov a. s.

Předsedou představenstva ZH KHK a. s. byl od nového roku zvolen Ing. Marian Tomášik, MBA, který dosud působil jako místopředseda. „Máme před sebou hned několik důležitých úkolů. Především musíme zabezpečit zachování dostupnosti zdravotní péče v souladu s požadavky zřizovatele, stabilizovat zdravotnický personál v našich nemocnicích – budeme např. pokračovat v projektech stipendií pro lékaře i nelékaře a v získávání dalších pracovníků i ze zahraničí. Dále chceme zintenzivnit společná jednání se zdravotními pojišťovnami o úhradách péče, zaměřit se na ekonomickou stabilitu nemocnic a jejich plánovaný rozvoj v oblasti nové výstavby, modernizace zařízení, ale i dostatečných investic do rekonstrukcí a obnov budov,“ popisuje hlavní úkoly vedení holdingu Marian Tomášik.

Novým členem a zároveň místopředsedou představenstva holdingu se stal MUDr. Jiří Řezníček, jenž vedl v letech 2011-2017 nemocnici v Ústí nad Orlicí a kde také působil dlouhá léta jako primář hematologicko-transfúzního oddělení či jako náměstek léčebné péče. „Práce ve vedení zdravotnického holdingu je pro mě výzva, těším se na spolupráci se zaměstnanci nemocnic i s vedením společnosti. Přál bych si, abychom společně i s řediteli vytvořili funkční tým, který pomůže k dalšímu rozvoji všech nemocnic,“ říká MUDr. Jiří Řezníček.

Změny nastaly i ve vedení nemocnic

Od 1. 1. 2019 také došlo ke změně vedení na úrovni nemocnic. Přestala existovat představenstva i dozorčí rady a nově bude nemocnice řídit statutární ředitel a správní rada. Ta bude nejen řídicím ale také kontrolním orgánem nemocnice a budou ji tvořit členové představenstva zdravotnického holdingu, vyjma ředitele dané nemocnice.

Správní rada určuje základní zaměření obchodního vedení společnosti a dohlíží na jeho řádný výkon. V kompetenci správní rady jsou všechny záležitosti týkající se společnosti, pokud nejsou zákonem nebo stanovami svěřeny do působnosti statutárního ředitele, nebo valné hromady. „Jednotliví ředitelé nemocnic budou nově spoluzodpovědní za hospodářské výsledky a celkové vedení každé z dceřiných organizací ZH KHK, což současný dualistický model vedení neumožňoval. Tím jsme se o krok přiblížili k původní ideji kraje, která má vést k postupnému slučování některých procesů a provozních záležitostí všech nemocnic, aby si nemocnice v kraji vzájemně nekonkurovaly, ale zároveň aby bylo poskytování péče smysluplné, efektivní a vysoce odborné,“ konstatuje Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.

Složení představenstva Zdravotnického holdingu KH kraje, a. s., od 1. ledna 2019:
Ing. Miroslav Procházka, Ph. D. (ředitel ON Trutnov a.s.)
Ing. Petr Raab (člen ZH KHK a.s.)
MUDr. Jiří Řezníček (místopředseda ZH KHK, a.s.)
Ing. Tomáš Sláma, MSc. (ředitel ON Jičín a.s.)
Ing. Marian Tomášik, MBA (předseda ZH KHK a.s.)
Ing. Ivana Urešová, MBA (ředitelka ON Náchod a.s.)
Ing. Miroslav Vávra, CSc. (ředitel Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem a.s.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, co byste o nich měli vědět

8:41 Vláda: Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, co byste o nich měli vědět

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se v České republice uskuteční volby do Poslanecké sněmov…