Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Rozsah zdravotní péče v kraji je pro pojištěnce VZP zabezpečen na dalších pět let

07.01.2019 16:42

Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s největší tuzemskou zdravotní pojišťovnou na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Rozsah zdravotní péče v kraji je pro pojištěnce VZP zabezpečen na dalších pět let
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo
reklama

Uzavřely totiž se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) tzv. rámcovou dohodu, která na dalších pět let stanovuje počty lůžek, rozsah a spektrum poskytované zdravotní péče. Jde tak o krok, který má stabilizovat krajské zdravotnictví v delším horizontu.

Na základě jednání managementu nemocnic se zástupci VZP vznikla nově pětiletá rámcová dohoda, která na jednu stranu zaručuje nemocnicím stávající skladbu léčebných oborů i počet lůžek na jednotlivých odděleních, na druhou stranu zabezpečuje pojištěncům VZP dostatečný a regionálně dostupný rozsah poskytované zdravotní péče. „Jde o stabilizaci krajského zdravotnictví v delším horizontu. VZP je totiž z pohledu úhrad zdravotní péče náš nejvýznamnější partner,“ vysvětlil důvody jednání Ing. Miroslav Procházka Ph. D., ředitel On Trutnov a.s. a dnes již bývalý předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s.

Každá z nemocnic ZH KHK a.s. uzavřela s VZP ke konci roku rámcovou smlouvu na další pětileté období, každý rok se ale budou i nadále vyjednávat konkrétní podmínky financování poskytovaného spektra výkonů, a to na základě úhradové vyhlášky. „Stejně tak budou nemocnice ZH KHK a. s. vyjednávat jednoleté smlouvy i s dalšími pojišťovnami, ve kterých budou aktualizovat seznam nasmlouvaných výkonů. S těmi ale zatím žádná dlouhodobá rámcová smlouva uzavřena není,“ dodává Miroslav Procházka.

„Jsem velmi rád, že jednání probíhala konstruktivně a dohodnuté závěry jsou pro jednotlivá zdravotnická zařízení a jejich další budoucnost pozitivní. Deklarujeme tím fakt, že i nadále počítáme se stávajícím rozsahem zdravotnických služeb v regionu,“ konstatuje Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.  

Nemocnice ZHKHK a. s. ošetří v ambulancích svých nemocnic zhruba 637 tisíc pacientů ročně a za rok hospitalizují více než 51 tisíc případů. Pacienti pojištění u VZP z toho tvoří více jak 65 %. Celkový očekávaný výnos za poskytnutou zdravotní péči u VZP v roce 2019 dosahuje téměř 1,9 miliardy Kč. Aktuálně je v nemocnicích ZH KHK a.s. cca 1800 lůžek – 1380 akutních a 420 lůžek následné péče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta převzala do přepravy ochranné pomůcky, nikoli zdravotnický materiál

22:11 Česká pošta převzala do přepravy ochranné pomůcky, nikoli zdravotnický materiál

Reakce na vyjádření Státního ústavu pro kontrolu léčiv.