Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: V porodnicích se vloni narodilo 2866 dětí

09.01.2023 10:57 | Tisková zpráva

V porodnicích náchodské, jičínské, trutnovské a rychnovské nemocnice se v roce 2022 narodilo celkem 2866 novorozenců, o 82 novorozenců více než v předchozím roce 2021.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: V porodnicích se vloni narodilo 2866 dětí
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo

Na svět přišlo 1380 dívek a 1486 chlapců a pětina dětí (579) se narodila císařským řezem. 34 miminek přišlo na svět společně se svým sourozencem, tedy jako dvojče. Rodiče své chlapce pojmenovaly nejčastěji Jakub, Matyáš, Vojtěch a Jan, mezi nejčastějšími dívčími jmény je Anna, Eliška, Viktorie a Sofie. Největší miminko se narodilo v Jičíně – chlapeček Milan měl porodní váhu přesně 5000 g a 55 cm. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Legislativní nouze

Neměl by se změnit zákon, aby projednávání zákonů v legislativní nouzi nemohlo být zneužíváno? Přijde mi, že je nebezpečné, že se vlastně cokoliv může projednávat v legislativní nouzi nebo to má nějaká přesná pravidla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČPZP: Lékaři opět vyšetří znaménka zdarma v 15 městech

10:28 ČPZP: Lékaři opět vyšetří znaménka zdarma v 15 městech

Také letos si mohou lidé nechat zdarma vyšetřit pigmentová znaménka ve speciálním stanu. Umožní to p…