Zelená a žlutá jsou vidět. Svobodní a Soukromníci rostou ve všech krajích

16.08.2016 12:22

Místo molochů, které netransparentně přerozdělují peníze, efektivní kraj s partnerským přístupem k obcím a obyvatelům. V takové změně kurzu vidí šanci na fungující regiony stále více lidí. Svědčí o tom rostoucí preference koalice Svobodní a Soukromníci, která tento krok prosazuje. Celkem v devíti krajích se už její volební potenciál po dalším růstu přehoupl přes pětiprocentní hranici. Koalice Svobodní a Soukromníci fungují v deseti krajích z celkového počtu 13, v nichž se 7. a 8. října uskuteční volby do krajských zastupitelstev.

Zelená a žlutá jsou vidět. Svobodní a Soukromníci rostou ve všech krajích
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní

Ve Zlínském kraji 12,9 procenta, v Královéhradeckém 8,5 procenta, v Pardubickém 7,8 procenta a v dalších šesti nad pěti procenty. Takové výsledky přiřkl koalici Svobodných a Soukromníků aktuálně zveřejněný průzkum společnosti SANEP. „Koalice vznikaly teprve letos, v některých regionech jsme spolupráci navázali až v létě. To, že jsme tak rychle zaujali veřejnost, svědčí o tom, že současná politika krajů opravdu potřebuje změnu,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer, který je zároveň lídrem v Pardubickém kraji.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoci obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. „Kraje si už dlouhou dobu hrají na malé Evropské unie. Na problémy lidí v regionech neumí najít řešení a jen netransparentně a od stolu přerozdělují peníze. Mnohdy tak dochází k paradoxu, kdy kraje spíše překážejí, než aby pomáhaly,“ podotýká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: „Sokolí farma“ hlásí letos 5x trojčata a 1x čtyřčata

19:27 ČEZ: „Sokolí farma“ hlásí letos 5x trojčata a 1x čtyřčata

Rovná desetina ze stovky ornitology registrovaných sokolích párů v Čechách a na Moravě zahnízdila i …