Zelená a žlutá jsou vidět. Svobodní a Soukromníci rostou ve všech krajích

16.8.2016 12:22 odp.

Místo molochů, které netransparentně přerozdělují peníze, efektivní kraj s partnerským přístupem k obcím a obyvatelům. V takové změně kurzu vidí šanci na fungující regiony stále více lidí. Svědčí o tom rostoucí preference koalice Svobodní a Soukromníci, která tento krok prosazuje. Celkem v devíti krajích se už její volební potenciál po dalším růstu přehoupl přes pětiprocentní hranici. Koalice Svobodní a Soukromníci fungují v deseti krajích z celkového počtu 13, v nichž se 7. a 8. října uskuteční volby do krajských zastupitelstev.

Zelená a žlutá jsou vidět. Svobodní a Soukromníci rostou ve všech krajích
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní

Ve Zlínském kraji 12,9 procenta, v Královéhradeckém 8,5 procenta, v Pardubickém 7,8 procenta a v dalších šesti nad pěti procenty. Takové výsledky přiřkl koalici Svobodných a Soukromníků aktuálně zveřejněný průzkum společnosti SANEP. „Koalice vznikaly teprve letos, v některých regionech jsme spolupráci navázali až v létě. To, že jsme tak rychle zaujali veřejnost, svědčí o tom, že současná politika krajů opravdu potřebuje změnu,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer, který je zároveň lídrem v Pardubickém kraji.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoci obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. „Kraje si už dlouhou dobu hrají na malé Evropské unie. Na problémy lidí v regionech neumí najít řešení a jen netransparentně a od stolu přerozdělují peníze. Mnohdy tak dochází k paradoxu, kdy kraje spíše překážejí, než aby pomáhaly,“ podotýká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …