Zemědělské školství slaví v Lanškrouně 70 let

11.05.2015 16:12

V pátek 8. května se v areálu Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně uskutečnil v pořadí již 16. ročník dne školy spojený s oslavou 70 let zemědělského školství v Lanškrouně. Bohatého doprovodného programu se v rámci oslav zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Zemědělské školství slaví v Lanškrouně 70 let
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně
reklama

„Zemědělské školství má ve městě bohatou tradici, a jak ukazuje rozvoj školy, také budoucnost. Za 70 let své existence vychovala škola přes 4000 absolventů a její kvalitu dokazuje také četná spolupráce se zemědělskou praxí, výzkumem, ale také s Českou zemědělskou univerzitou v Praze,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V posledních letech prošla škola velkými změnami. Krajské a evropské finance jsou vidět v areálu školy téměř na každém kroku. Počínaje zateplením budov z Operačního programu Životní prostředí, přes výstavbu zcela nového statku s moderní dojírnou pro skot za necelých 17 milionů korun, moderně vybavené laboratoře pro výuku odborných předmětů, až po probíhající projekt výstavby veterinárního centra s vlastní mlékárnou za 10 milionů, která zvládne za den vyprodukovat až 200 litrů mléka,“ dodal Martin Netolický

V rámci oslav si mohli návštěvníci prohlédnout prostory školy, tedy mimo jiné laboratoř veterinárního centra, nový kravín či drobné zvířectvo. Bohatý program obsahoval také canisterapii, ukázku práce tažných koní, jízdy na ponících, ale také jízdy zručnosti na traktoru a malotraktoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

22:01 Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

Lipenské obce dezinfikují veřejné prostory – obchody, ulice, úřady, ale například i kanalizace. Oblí…