Zlínský kraj: Na Velehradě se odborníci zabývali péčí o pacienty v terminálním stadiu

11.10.2018 21:39

Dvoudenní odborná konference věnovaná paliativní a hospicové péči skončila na Velehradě. Akce se konala pod záštitou radní Zlínského kraje Michaely Blahové, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a děkanky Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně Anežky Lengálové.

Zlínský kraj: Na Velehradě se odborníci zabývali péčí o pacienty v terminálním stadiu
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Úřad Zlínského kraje

Konference byla určena zejména pro všeobecné sestry, zdravotně sociální pracovníky, lékaře v sociálních službách i pro studenty odborných škol.

„Byla prezentována řada témat souvisejících s hospicovou péčí jak v profesionálních zařízeních, tak v domácím prostředí. V této sféře zdravotnických a sociálních služeb, která se u nás postupně rozvíjí, je třeba sehrané spolupráce multidisciplinárních týmů s maximálními ohledy na pacienta a jeho rodinu. Výměnu zkušeností lidí, kteří v paliativní a hospicové péči působí, považuji za velmi potřebnou,“ sdělila radní pro sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor Michaela Blahová.

Na uspořádání konference se organizačně podílel PAHOP- Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – Fakulta humanitních studií, Katolícka univerzita v Ružomberku, Trnavská univerzita v Trnavě, Krakovská akademie a další významní domácí i zahraniční partneři.

Konference byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

22:11 Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s., je připravena realizovat stavbu parkovacího domu, který za…