Zlínský kraj: Startuje Burza filantropie, pomůže neziskovým organizacím

02.02.2023 21:01 | Tisková zpráva

Jedinečný projekt Burzy filantropie, který pomáhá neziskovým organizacím získat finanční či materiální podporu pro jejich projekty od donátorů z řad firem a veřejné správy, se z Pardubického kraje nově rozšiřuje i do Zlínského kraje. Stane se tak na základě smlouvy, kterou dnes na krajském úřadě podepsali statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, Jana Machová z Koalice nevládek Pardubicka a Marek Mikláš, ředitel Poradenského a krizového centra, které bude projekt ve Zlínském kraji zastřešovat.

Zlínský kraj: Startuje Burza filantropie, pomůže neziskovým organizacím
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Zlínský kraj - logo

„Jsem ráda, že tento záslužný projekt spouštíme nově i v našem kraji. Burza filantropie umožňuje osobní setkání dárců a zástupců neziskových organizací. Ti mají možnost v časovém limitu představit svůj nápad a získat potřebnou podporu pro projekt, na který by jen těžko sháněli peníze z obvyklých grantů a dotací,“ přiblížila statutární náměstkyně Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

„Unikátní počin z dílny Koalice nevládek Pardubicka a Pardubického kraje pomohl za 11 let už 445 prospěšným neziskovým projektům v celkové hodnotě téměř 16,4 milionu korun,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová, která je zároveň garantkou Burzy filantropie v Pardubickém kraji. Tento dobročinný fenomén původem z Pardubického kraje uspěl v minulosti v prestižní mezinárodní soutěži pro nejlepší sociální inovace SozialMarie.

Ve Zlínském kraji bude Burzu filantropie zastřešovat Poradenské a krizové centrum, p. o., které vzniklo 1. ledna roku 2023 sloučením dvou subjektů – Dětského centra Zlín a Centra poradenství pro rodinné a partnerské vztahy. To nabízí dostupnou pomoc a podporu osobám při zvládání obtížných životních situací, založené na otevřenosti a přijetí v bezpečném prostředí. „V roce 2023 uspořádáme Burzy filantropie ve Zlíně a Kroměříži, v roce 2024 navážeme v Uherském Hradišti a Vsetíně. Kromě neziskových organizací budou mít možnost podat svůj projekt i sociální podniky. Hlavním partnerem, který start projektu Burza filantropie podporuje, je Zlínský kraj,“ řekl Marek Mikláš, ředitel Poradenského a krizového centra.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Dny proti rasismu 2023

10:57 Policie ČR: Dny proti rasismu 2023

Mezinárodním dnem boje proti rasismu a rasové diskriminaci je 21. březen. Pro Policii České republik…