Zlínský kraj: V Domově pro seniory Lukov budou popravené společné koupelny

30.01.2023 21:44 | Tisková zpráva

První etapu rekonstrukce společných koupelen v Domově pro seniory Lukov schválili radní Zlínského kraje. Týká se nejvíce využívané koupelny ve třetím nadzemním podlaží bloku A, na takzvaném třetím oddělení, která už nevyhovuje současným požadavkům.

Zlínský kraj: V Domově pro seniory Lukov budou popravené společné koupelny
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Zlínský kraj - logo

„Domov pro seniory Lukov slouží pro ubytování více než dvou stovek klientů v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Klienti jsou z valné části imobilní ve třetím a čtvrtém stupni závislosti na pomoci druhé osoby. Proto není možné pro jejich osobní hygienu využívat menší koupelny umístěné u jednotlivých pokojů. Stále ve větší míře tak využívají společné koupelny s plnou asistencí personálu,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Ve zmodernizované koupelně bude nainstalována elektricky ovládaná vana pro asistované koupání. Určena bude i pro klienty z ostatních oddělení, kteří mají o koupání zájem.

„První etapa rekonstrukce koupelen by měla být dokončena ještě v letošním roce. Náklady na její realizaci jsou vyčísleny na 1,727 milionu korun. Během dalších etap budou zrekonstruovány i ostatní dvě společné koupelny, které budou vybaveny sprchovými lůžky,“ sdělil radní Zlínského kraje pro investice Zbyněk Fojtíček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VOC Znojmo: Vlkova věž zahajuje sezónu

18:47 VOC Znojmo: Vlkova věž zahajuje sezónu

Znojmo, historické město s četnými památkami, obklopené přírodou Národního parku Podyjí, stojí za po…