Zlínský kraj podpoří sportovní mládežnické akademie více než 3 miliony korun

21.12.2022 22:33 | Tisková zpráva

Částku 3,4 milionu korun má pro příští rok Zlínský kraj vyčleněnu na podporu Krajských sportovních mládežnických akademií. O programovou dotaci si budou moci zažádat mládežnické akademie zaměřené na tenis, atletiku, orientační běh a házenou.

Zlínský kraj podpoří sportovní mládežnické akademie více než 3 miliony korun
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Zlínský kraj - logo

„Ve spolupráci se sportovními kluby a organizacemi postupně budujeme v našem kraji krajské akademie, v nichž chceme soustřeďovat talentované sportovce, podporovat je v jejich rozvoji a poskytnout jim k tomu nadstandardní podmínky. V kraji už teď fungují dvě fotbalové a jedna hokejová klubová akademie, dále pak krajské tenisová a atletická, nově s účinností od příštího roku vznikly krajská chlapecká akademie v Zubří i dívčí házenkářská akademie ve Zlíně spolu s akademií v orientačním běhu, která zastřeší celý kraj. Naším společným cílem je zvýšit úroveň sportovní činnosti dětí ve Zlínském kraji. Mám radost, že se nám to ve spolupráci s kluby a lidmi, kteří pracují s dětmi, daří,“ uvedl radní Zlínského kraje pro oblast mládeže a sportu Jiří Jaroš.

V rámci sportovních akademií bude podporována přímá a systematická práce s dětmi a mládeží věku od 8 do 22 let. Už v letošním roce podpořil Zlínský kraj individuální dotací atletickou a tenisovou akademii celkovou částkou 2 miliony korun.

Celkem má na činnost a rozvoj mládežnického sportu v roce 2023 kraj vyčleněno 41,3 milionu korun, což je téměř dvakrát více než v letošním roce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Mistři mají vlastní karetní soubor, podmalby zachycuje katalog

7:34 Olomoucký kraj: Mistři mají vlastní karetní soubor, podmalby zachycuje katalog

Hned dvě zajímavé kulturní novinky obohatily ediční řadu Olomouckého kraje. Reprezentativní katalog …