Změny v příspěvcích ČPZP: Vyšší podpora plavání i kojení dětí

22.08.2017 11:59

Na začátku školního roku se rodiče rozhodují, jakou sportovní či zájmovou činnost dětem vybrat, aby je bavila, byla zdraví prospěšná a přitom finančně únosná. Pro pojištěnce České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je ideální volbou plavání.

Změny v příspěvcích ČPZP: Vyšší podpora plavání i kojení dětí
Foto: ČPZP
Popisek: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Podpora příspěvku na plavání má v ČPZP mnohaletou tradici. Pro klienty všech věkových skupin je určeno zvýhodněné či zcela bezplatné plavání v bazénech vybraných měst. Dětem je určen příspěvek na organizované plavecké kurzy, jehož výši pojišťovna pro nadcházející školní rok zdvojnásobila.

„Příspěvek 1000 Kč je určený pro děti do věku 8 let (včetně), které se účastní plaveckého kurzu organizovaného mateřskou školkou, základní školou či jinou organizací. Děti budou více odolné teplotním změnám a infekcím, rovnoměrně posílí velké svalové skupiny, a především se budou věnovat činnosti spojené s nízkým rizikem úrazů,“ upřesňuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Až 1000 korun pro ženy po porodu

Další novinkou v ČPZP je zavedení nového příspěvku pro matky po porodu. Ženy, které porodily po 7. srpnu 2017, mohou čerpat až 1 000 Kč na kojenecké pomůcky – například odsávačky mateřského mléka, kojící kloboučky nebo na cvičení pro ženy.

Komplexní balíček Manažerka mateřství (až 1 500 Kč) určený těhotným ženám patří k nejvýraznějším a nejvíce čerpaným příspěvkům z nabídky preventivních programů zdravotní pojišťovny. „Pokud sečteme všechny příspěvky, na které mají matky pojištěné u nás nárok, získáme částku až 3 000 Kč,“ shrnuje závěrem Mazurová.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a více než 110 pobočkami po celé České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: V rámci oslav Světového dne dárců kostní dřeně se v Zoo Praha budou moci do registru hlásit noví zájemci

8:24 MHMP: V rámci oslav Světového dne dárců kostní dřeně se v Zoo Praha budou moci do registru hlásit noví zájemci

Magistrát hl. m. Prahy navazuje na své nedávné aktivity a ve spolupráci se spolkem Alma mater uspořá…