Změny ve vedení skupiny Škoda Transportation

03.02.2020 18:01

Novým viceprezidentem skupiny Škoda Transportation pro Techniku se stává zkušený manažer Andreas Maroschik. Člen představenstva, Zdeněk Sváta, se ke stejnému dni stává novým senior viceprezidentem pro Realizaci skupiny Škoda Transportation.

Změny ve vedení skupiny Škoda Transportation
Foto: Škoda Transportation
Popisek: Škoda Transportation
reklama

„Andreas Maroschik je manažer s bohatými zkušenostmi v oblasti engineeringu v mezinárodním prostředí. Pracoval v zahraničních korporacích, které se také věnují výrobě kolejových vozidel. Jeho příchod významně posiluje celou naši skupinu v oblasti techniky a vývoje,“ říká předseda představenstva a Prezident skupiny Škoda Transportation Petr Brzezina.

Andreas Maroschick vystudoval Univerzitu vědy a technologie v polském Krakově. Poslední čtyři roky pracoval ve společnosti Knorr-Bremse. Předtím pracoval osm let pro Bombardier Transportation, kde měl na starosti LRV vozidla. Mezi lety 1989-2008 byl na několika pozicích ve společnosti Siemens. Hovoří plynně polsky, německy, anglicky a česky.

Nový senior viceprezident pro Realizaci Zdeněk Sváta zúročí své bohaté zkušenosti z oblasti techniky a řízení projektů a bude v představenstvu mateřské společnosti zodpovědný za celkovou oblast realizace projektů a plánování.

Martin Bednarz, který doposud řídil Realizaci skupiny Škoda, se nově stává odpovědným viceprezidentem v Ostravě. Zůstává předsedou představenstva Škody Vagonka a bude koordinovat strategický rozvoj firmy včetně rozšiřování výrobních kapacit v ostravském regionu.

Škoda Transportation
Mezi výrobky Škody Transportation patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídící a pohonné systémy pro dopravní systémy. Škoda Transportation má několik dceřiných společností v České republice například společnosti Škoda Electric, Škoda Vagonka nebo Pars nova. Další firmy jsou ale i v Německu, Finsku, Maďarsku a Rusku. Ve svých společnostech v České republice zaměstnává téměř pět tisíc lidí. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední 3 roky přes 3 miliardy korun.

Skupina PPF
Škoda Transportation je součástí skupiny PPF. Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 47 miliard eur (k 30. 6. 2019).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta mění otvírací dobu na 1253 pobočkách od 1. října

10:29 Česká pošta mění otvírací dobu na 1253 pobočkách od 1. října

Česká pošta upraví hodiny pro veřejnost od 1. října na celkem 1253 poštách po celé České republice. …