Zoo Hodonín: Vstupní areál čeká modernizace

02.11.2020 7:34

Modernizace Zoo Hodonín pokračuje. Nové podoby se pravděpodobně v prvním čtvrtletí roku 2022 dočká vstupní prostor areálu zoo včetně pokladen a sociálních zařízení.

Zoo Hodonín: Vstupní areál čeká modernizace
Foto: Zoo Hodonín
Popisek: Zoo Hodonín logo

Investiční akce, která navazuje na výstavbu dvou moderních budov dokončených na jaře tohoto roku, již začíná dostávat jasnější obrysy. Rada města na svém posledním jednání schválila licenční smlouvu, která uděluje městu Hodonín autorská práva k využití architektonické studie ateliéru MY3 architekti s.r.o..

Předmětná architektonická studie navrhuje vstupní areál v jednotném stylu, jako jsou zbývající stavby. Reprezentativní vstup tak nahradí původní dřevěnou budovu pokladen, která sloužila několik desetiletí. Licenční smlouva umožní městu využít tuto studii za účelem zpracování dalších stupňů projektové dokumentace. Při realizaci stavby budou architekti i nadále spolupracovat v roli konzultantů, aby byl dodržen jednotný ráz budov. Chybět tak zcela jistě nebude kamenný obklad v přírodních tónech s výraznými prvky okenních rámů včetně lehkých stříšek.

„Naši zoologickou zahradu vnímáme jako jedno z největších lákadel nejen pro občany města, ale i pro jeho návštěvníky. Postupně ji proto chceme přeměnit v atraktivní zoo včetně vstupu, který bude zasazen do stejného architektonického stylu jako ostatní budovy,“ řekl k plánované investici starosta města Libor Střecha.

Navazovat nyní bude projektová příprava jednostupňové projektové dokumentace. Výběrové řízení na výběr generálního projektanta bude vyhlášeno pravděpodobně do konce letošního roku. Přibližně v polovině roku následujícího předpokládáme vydání stavebního povolení. Práce, které zdaleka nebudou tak rozsáhlé jako v případě předchozích dvou staveb, by tak mohly být zahájeny na podzim roku 2021 s předpokládaným termínem dokončení v jarních měsících 2022.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta začala měřit zákaznické zkušenosti

7:34 Česká pošta začala měřit zákaznické zkušenosti

V pondělí 6. 12. 2021 spustila Česká pošta pilotní měření zákaznické zkušenosti. Projekt bude probíh…