Zoo Liberec: Lidové sady spouští virtuální programy pro veřejnost „ÉČKO LIVE“

03.11.2020 13:30

Přestože je Kulturní středisko Lidové sady z důvodu vládního nařízení již třetí týden pro veřejnost uzavřeno, nezahálí. Pro milovníky kultury připravilo v měsíci listopadu více než desítku různých programů, které bude vysílat z Experimentálního studia virtuálně. Nebudou chybět koncerty lokálních kapel, besedy s výjimečnými osobnostmi, ani pohádka pro děti.

Zoo Liberec: Lidové sady spouští virtuální programy pro veřejnost „ÉČKO LIVE“
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Online vysílání z Experimentálního studia zahajuje již tento čtvrtek 5. listopadu v 19.00, a to koncertem mladé folkrockové kapely THE CUBES. Hudební fanoušci se ale dále mohou těšit například i na koncert místní kapely Jarret, písničkářku Janu Vébrovou, Tcheichan, Větrno nebo bluegrassové uskupení Modrotisk. Z významných libereckých osobností svoji účast na besedě potvrdil publicista Marek Řeháček, fotograf Jan Pikous, badatel Ivan Rous nebo archeolog Petr Brestovanský. Pohádku pro děti i dospělé O kohoutkovi a slepičce odehraje Divadlo Na kliku. Všechna představení budou živě vysílána na facebookovém profilu a YouTube kanále Lidových sadů, kde zůstanou i nadále po dobu několika týdnů dostupná ke shlédnutí.

„Když nemůžou návštěvníci k nám, rozhodli jsme se přinést trochu kultury k lidem do domácností alespoň takto, virtuálně. Věříme, že to mnohé v této nelehké době potěší,“ říká vedoucí programového oddělení střediska Lidové sady Michal Kadlec.

„Díky povinné uzávěře jsme jen za podzim museli zrušit či přeložit téměř padesátku hudebních i divadelních představení a od počátku roku máme oproti loňsku pokles více než 35000 návštěvníků. I proto jsme se rozhodli, že naše prostory opatříme novou technikou a v případě potřeby je proměníme v nahrávací studio“ dodává vedoucí střediska Lidové sady Vladimíra Štrynclová.

Pokud by veřejnost chtěla tuto aktivitu „Liďáků“ a snahu umělců podpořit, může si zakoupit dobrovolnou vstupenku na některý z plánovaných online streamů na webovém portále e-vstupenka.cz. Většina výtěžku pak poputuje přímo umělcům a přednášejícím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: COVID-19 zatím předčasně ukončil jen jeden tábor

22:33 KHS Jihočeského kraje: COVID-19 zatím předčasně ukončil jen jeden tábor

V polovině prázdnin je situace na táborech celkem klidná. Jihočeští hygienici zatím mají nahlášeno k…