Zoo Liberec a Kulturní a společenské středisko Lidové sady dnes zahajují 64. sezónu Dětského koutku

15. 4. 2019 14:32

Dnes, v pondělí 15. 4. 2019, bude v odpoledních hodinách pro veřejnost opět otevřen Dětský koutek v Lidových sadech. Po dlouhé zimní sezóně se návštěvníci mohou opět těšit na oblíbený elektrický vláček, ruské kolo, bludiště, prolézačky, vodní brouzdaliště, houpačky, klouzačky a spoustu dalších dětských atrakcí. Novinkou letošní sezóny je zavedení nulového vstupného pro děti do 3 let.

Zoo Liberec a Kulturní a společenské středisko Lidové sady dnes zahajují 64. sezónu Dětského koutku
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Dětský koutek v Lidových sadech má v Liberci již dlouholetou tradici a každým rokem ho navštěvují desítky tisíc dětí i dospělých. Od roku 1955, kdy původní dětské hřiště s rybníčkem spadlo pod správu Kulturního a společenského střediska Lidové sady (kdysi PKO), prošel významnými změnami a modernizací. V minulých letech byl například kompletně zrenovován historický vláček z roku 1971, tzv. Mašinka, která za dobu své existence svezla téměř milion dětí. Rekonstrukcí prošly také původní bazénky, prolézačky a přibylo i malé dopravní hřiště pro nejmenší.

„Jsme rádi, že i po tolika letech je Dětský koutek stále oblíbeným výletním cílem mnoha rodin. Jen v minulém roce jeho branami prošlo celkem 21 463 návštěvníků. Každým rokem pracujeme na jeho zvelebování, a tak pevně doufám, že se stane vyhledávanou atrakcí i pro další generace“, dodává Vladimíra Štrynclová, vedoucí Kulturního a společenského střediska Lidové sady.

V Dětském koutku pořádá Zoo Liberec i pravidelné akce pro veřejnost. První v letošním roce je již tradiční PředČARODĚJNICKÝ rej, který proběhne v pátek 26. 4. 2019. Akce bude opět zahájena lampionovým průvodem, který povede od liberecké radnice. Účastníci se dále mohou těšit na divadelní pohádku, pálení čarodějnice, tematické dílničky či taneční rej s Míšou Jadrnou.

V případě hezkého počasí je Dětský koutek otevřen každý den od 9:00 do 18:00 (duben, květen, září říjen), do 19:00 (červen, červenec, srpen).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …