Zoo Liberec získala dalšího Bílého slona

23.04.2019 21:33

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.

Zoo Liberec získala dalšího Bílého slona
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Ve středu 17. dubna se v Kapucínském klášteře ve Fulneku uskutečnilo vyhlášení vítězů a slavnostní předání cen soutěže Bílý slon. Ty jsou zoologickým zahradám udělovány za mimořádné a výjimečné odchovy či za nejlepší stavbu vybudovanou v zoo v uplynulém roce. Soutěž se koná již od roku 1994 a do letošního ročníku se přihlásilo 17 zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) s 50 významnými odchovy a 10 stavbami.

Liberecká zoo zabodovala a zvítězila v kategorii „Ptáci“ za odchov dvou mláďat orlů jestřábích, která se vyklubala na svět v dubnu loňského roku. Jednalo se o vůbec první odchov tohoto druhu v celé Evropě. „Chov orlů jestřábích v lidské péči je velice náročný a momentálně jsou v Evropě pouze tři zoologické zahrady, které tento druh chovají. Jen my se ale můžeme pochlubit mláďaty. V Zoo Liberec chováme orly jestřábí již od roku 2008 a o jejich rozmnožení jsme se snažili dlouhých deset let,“ říká kurátor dravých ptáků a zoolog Jan Hanel.

Za pětadvacetiletou historii konání soutěže je to už potřetí, kdy nejstarší zoo v Čechách hlavní cenu získala. Poprvé to bylo v roce 1997 za rozmnožení orla stepního a v loňském roce za unikátní odchov dvorského mláděte hadilova písaře, kterého odchovali liberečtí „pěstouni“ orli bělohlaví. Díky této netradiční a nezištné spolupráci zoologických zahrad se podařilo mládě tohoto afrického lovce jedovatých hadů zachránit.

„Je to pro nás obrovská čest a pocty si vážíme. Soška bílého slona je oceněním především pro všechny ošetřovatele a důkazem, že svou práci dělají opravdu pečlivě a zodpovědně. A za to jim patří můj velký dík,“ dodává Jan Hanel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reaktor VVER-TOI od Rosatomu má certifikaci EUR

16:00 Reaktor VVER-TOI od Rosatomu má certifikaci EUR

Organizace EUR sdružující evropské provozovatele jaderných elektráren potvrdila, že nejmodernější ru…