Zoo Ostrava podpoří dvěma korunami ze vstupného záchranné projekty

17.10.2018 6:06 odp.

Dvě koruny z každé vstupenky použije ostravská zoologická zahrada na mezinárodní záchranné projekty. Dosud tyto projekty podporovala korunou ze vstupného.

Zoo Ostrava podpoří dvěma korunami ze vstupného záchranné projekty
Foto: zoo-ostrava.cz
Popisek: ZOO Ostrava - logo

Ostravská zoo je od roku 2016 zapojena do mezinárodního systému podpory záchranných projektů Koruna ze vstupu. Za tuto dobu jeho prostřednictvím podpořila společně se všemi svými návštěvníky 15 nejrůznějších projektů částkou více než jeden milion korun. Od nynějška bude mít možnost přispívat na ochranu přírody dvěma korunami ze vstupu každého návštěvníka. Koncem září o tom rozhodlo zastupitelstvo města Ostravy.

Zvýšení příspěvku přinese nejen možnost výrazně vyšší pomoci v místě realizace vybraných ochranářských a záchranných projektů a zároveň umožní i větší reklamu a propagaci nejen ostravské zoo, ale i města Ostravy a celé České republiky v mezinárodním měřítku,“ řekl ředitel ostravské zoo Petr Čolas.

„Upevní se tím postavení a pozice Ostravy mezi nejmodernějšími zoologickými zahradami světa, které se aktivně snaží nejen o přežití ohrožených druhů zvířat v rámci mezinárodních záchranných chovů v lidské péči, ale pomáhají i zvířatům a lidem přímo v jejich domovině. Děje se tak na mnoha místech naší planety a všude tam, kde to situace umožňuje, a v míře, jak to finanční možnosti dovolí. Velmi mě těší, že jako zoo můžeme být u toho a že jako obyvatelé jedné z nejbohatších částí světa můžeme pomáhat i v místech, kde takové štěstí lidé ani zvířata zatím neměli. Konec konců i naší činností a spotřebitelskými nároky ovlivňujeme oblasti tisíce kilometrů daleko, na opačném konci zeměkoule,“ dodal Petr Čolas.

Doposud, kdy zoo věnovala na záchranné projekty jednu korunu ze vstupného, se jedná o částku převyšující milion korun. V prvním roce bylo 518 tisíc korun rozděleno mezi 11 záchranných projektů, v druhém roce 496 tisíc korun podpořilo 13 projektů. Jednalo se např. o záchranu kriticky ohrožených antilop Derbyho, langurů indočínských, lemurů Sclaterových, ochranu mořských želv na Borneu nebo gibona stříbrného v Indonésii a také ochranu a obnovu populací supů v Evropě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.