Zoo Plzeň: Festival řemesel 17. a 18. září

15.09.2022 19:44 | Tisková zpráva

Zoo zve na řemeslnický víkend na Lüftnerce.

Zoo Plzeň: Festival řemesel 17. a 18. září
Foto: Zoo Plzeň
Popisek: Zoo Plzeň

Každoroční Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně vyvrcholí tuto sobotu 17. a neděli 18. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. Počet přihlášených a různorodost jejich nabídky slibuje zajímavou podívanou. Návštěvníci třeba uvidí pletení košíků, um hrnčíře, draní peří, mlácení obilí cepy… Z kapacitních a organizačních důvodů nebude však část řemesel a dovedností zastoupena po oba dva dny. Některé činnosti si bude možné i vlastnoručně vyzkoušet. Každý bude mít příležitost si zkusit, jak se dříve pralo – v neckách, na valše s jádrovým mýdlem Jelen.

Pro děti jsou určeny tvůrčí dílničky. Na řemeslnické naučné soutěžní stezce budou mít příležitost si vyzkoušet, jak zdatnými by byly řemeslníky.

Sobotní kulturní bonus představuje celodenní produkce flašinetářky Evy, v neděli od 14 hod. potěší dechová muzika SENIORKAPELA Totem.

Dvoudenní řemeslnický víkend na Lüftnerce podpoří speciální nabídkou jídel pod heslem I KUCHAŘINA JE ¨ŘEMESLO rovněž Hospoda na statku.

Festival řemesel a dovedností k užitku i potěše STATEK 2022 se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Proč neřešíte důchodovou reformu?

Vaše vládá vyzývá, ať si na důchod více šetříme. Ale z čeho? A vyplatí se to - co když přijde ještě větší inflace, než je nyní? A do třetice. Přijde vám spravedlivé, že teď mají důchodci často i víc než pracující, platíme to my, současně platíme daně a pak nám stát řekne, máte smůlu, na důchody není...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vánoční koncerty vojenských hudebníků po třech letech opět naživo

15:16 Armáda ČR: Vánoční koncerty vojenských hudebníků po třech letech opět naživo

Pokud máte rádi vánoční koledy a neuteče vám žádné vystoupení vojenských hudebníků, zveme vás na tři…