Zoo Plzeň: Velká voliéra ptáků je nově opravená

30.05.2018 14:45

V plzeňské zoologické zahradě je nově opravena velká voliéra pocházející z roku 1984. Její válcovitý tvar a umístění ve svahu u afrického výběhu je jednou z dominant zoo. Ocelová konstrukce získala speciální odolný nátěr, dále byla vyměněna zkorodovaná ocelová lana a nahrazeno původní pletivo. Rekonstrukce vyšla na 2,6 milionu korun.

Zoo Plzeň: Velká voliéra ptáků je nově opravená
Foto: Zoo Plzeň
Popisek: Zoo Plzeň

Pásku v úterý 29. května přestřihli náměstek primátora města Plzně Petr Náhlík a ředitel zoologické zahrady Jiří Trávníček, dále Václav Klaus z dodavatelské firmy Stavos a kurátor chovu ptáků zoologické zahrady Tomáš Peš.

Novými obyvateli voliéry jsou vzácní ibisi skalní. Tento druh ptáků je v Plzni chován vůbec poprvé. Kromě supa bělohlavého, který zde žil po celou dobu provozu voliéry, doplňují její osazenstvo sup mrchožravý, drobné druhy ptáků, kachny, holubi, poštolky a ústřičníci.

Voliéra je v nejvyšším bodě vysoká 13 metrů a dvanáctiúhelníková, téměř kruhová plocha stropu, má průměr 20 metrů. „Konstrukce je nyní opatřena třívrstvým nátěrovým systémem zelené barvy, který by ji měl chránit před korozí minimálně patnáct let. Dále byla vyměněna zrezivělá ocelová lana nesoucí vrchní prstenec za nerezová a nahrazeno původní pletivo, které je nyní z jiného materiálu a je umístěno zevnitř konstrukce,“ doplnil mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Musí pronajímatel zajistit nájemci příjem televizního vysílání v novém standardu DVB-T2?

22:11 dTest: Musí pronajímatel zajistit nájemci příjem televizního vysílání v novém standardu DVB-T2?

Blížící se konec televizního vysílání ve stávajícím formátu DVB-T přináší vedle otázek čistě technic…