Zoo Plzeň poběží za záchranu přírody v retro oblečení

16.10.2021 7:34 | Tisková zpráva

Zoologická a botanická zahrada města Plzně vyzývá zájemce, aby se přidali k Retro běhu pro Zoo Plzeň. Hromadný běh v kulisách osvětlené zoo se uskuteční v pátek 22. října.

Zoo Plzeň poběží za záchranu přírody v retro oblečení
Foto: Zoo Plzeň
Popisek: Zoo Plzeň

Sraz běžců v retro oblečení a s čelovkami je v 17:45 hodin v Lochotínském amfiteátru. Zájemci ale svým během mohou pomoci od pátku 22. října až do 7. listopadu. Na záchranu ohrožených druhů zvířat přispějí svým startovným, minimální částka činí 50 korun. Výtěžek putuje právě do plzeňské zoo. Registrace na běh probíhá přes web ZDE.

„Příroda mizí a postupně nám život v ní tak nějak utichá, protože zvířatům stále více křižují jejich přesuny silnice, ubírají jim domovy rozrůstající se města, kácí se lesy anebo zde třeba naopak místo nich žijí nepůvodní druhy. Používá se mnoho chemie v zemědělství – v důsledku toho ubývá hmyzu, na něj vázaných živočichů a rostlin, zároveň se chemie dostává i do půdy a vody,“ uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba, proč je potřeba přírodě pomáhat a přidal další návody pomoci.

„Mysleme na přírodu a třeba vyrábějme a zavěšujme ptačí či netopýří budky. Přikrmujme správně ptáky během zimního období a třeba se staňme i tak trochu ornitology při vyhlášeném sčítání našich opeřenců. Třiďme a zároveň netvořme zbytečný odpad, vždyť je látková taška lepší než ta plastová a snadno dostupné jsou i látkové sáčky na ovoce a zeleninu. Mějme ‚kamarádskou‘ zahradu, vždyť i staré dřevo či takový kompost může být domovem pro spoustu druhů zvířat a trávník může být také plný života, když nebude dlouhý pár milimetrů. Polepujme skleněné zrcadlící se plochy, hlavně ty, ve kterých se zrcadlí vhodný prostor pro odpočinek opeřencům, protože naletět na sklo v domnění, že tam žádná překážka není, stálo život nejednoho ptáka.“

Startovné zahrnuje elektronické číslo a diplom, hru o ceny, charitativní příspěvek pro Zoo Plzeň a tři nejrychlejší závodníci ve své kategorii budou odměněni dřevěnou medailí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…