Zoo Praha: Sloní samičky byly poprvé v přímém kontaktu s otcem

17.08.2020 8:24 | Zprávy

Lakuna a Amalee, samičky slona indického, které se v Zoo Praha narodily letos na jaře, strávily ve čtvrtek 13. srpna poprvé několik hodin ve společnosti svého otce Ankhora. V kontaktu s ním sice byly již dříve, doposud ale vždy pouze přes hrazení oddělených výběhů.

Zoo Praha: Sloní samičky byly poprvé v přímém kontaktu s otcem
Foto: Zoo Praha
Popisek: Zoo Praha

Malé slonice průběžně chodily za samcem Ankhorem a očichávaly ho. Na snímku starší z obou slůňat – Lakuna, jejíž jméno má v sinhálštině význam „Znamení“.

„Obě slůňata dosáhla váhy téměř 250 kilogramů a jsou už dostatečně pohybově zdatná, proto jsme se rozhodli, že vyzkoušíme, jak na sebe budou navzájem reagovat s otcem,“ vysvětluje kurátor chovu savců Zoo Praha Pavel Brandl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Balcarka prodlužuje otevírací dobu

10:29 Správa jeskyní: Balcarka prodlužuje otevírací dobu

Třináct tuzemských aktuálně zpřístupněných jeskyní zahájí provoz dle otevírací doby pro letní prázdn…