Zveme vás na den otevřených dveří Ministerstva financí

23.9.2021 7:33 dop. | Tisková zpráva

Ministerstvo financí se i v letošním roce v rámci Dne české státnosti 28. září 2021 otevře veřejnosti tradičním Dnem otevřeným dveří. Populární akce, při které se zaměstnanci ministerstva mění v erudované průvodce zajímavou malostranskou budovou, zahrnující prostory bývalého kláštera řádu bosých karmelitánek, moderní prvorepublikový trakt i jedinečné výhledy do Vojanových sadů, bude tradičně doplněna bohatým doprovodným programem.

Zveme vás na den otevřených dveří Ministerstva financí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Kromě architektonicky zajímavých prostor a zpřístupnění zákulisí míst, kde se každodenně rozhoduje o miliardách korun, bude již tradiční součástí akce také vzácná expozice prvorepublikových, protektorátních i ČSSR bankovek, nově doplněná o možnost vlastnoručně si vytisknout pamětní list na historickém knihtisku zvaném Bostonka z poloviny 19. století.

V přilehlých Vojanových sadech obohatí program akční ukázky práce světově proslulých služebních psů Celní správy z výcvikového centra v Heřmanicích, výstava zabavených padělků nebo pašovaného zboží. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předvede kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti či odúmrtě a seznámí návštěvníky s možností účastnit se on-line aukcí také o nepotřebné nemovitosti či auta. Novinkou bude výstava zachycující minulost i přítomnost celnictví v českých zemích od středověku po současnost.

Dětem se bude věnovat plyšový maskot Finanční správy FINFO v životní velikosti a pro odlehčení jsou součástí programu soutěže a kvízy, ale také interaktivní představení pro děti s názvem „Peníze nerostou na stromech“. Vrcholem letošního programu bude diskuzní setkání exministra Václava Klause s ministryní financí Alenou Schillerovou nazvané Ministerstvo financí v proměnách času, které nabídne jedinečný pohled na proměny ministerské práce v průběhu 30 let od nejpovolanějších, tedy tehdejšího ministra a současné ministryně.

Anketa

Jsou čeští Romové utlačováni?

11%
79%
hlasovalo: 49573 lidí

Vstup na akci je zdarma. Komentované prohlídky budou probíhat v intervalech 15 minut. Tyto prohlídky budou volně přístupné bez předchozí registrace.

Na prohlídky startující v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 se můžete registrovat předem, a vyhnete se tak riziku čekání. Rezervace na tyto prohlídky „v celou“ provádějte prostřednictvím emailu dod@mfcr.cz. Do e-mailu, prosím, uveďte své jméno, příjmení, čas vybrané prohlídky a počet osob.

Kdy:
úterý 28. září 2021, 9:00-17:00

Kde:
Ministerstvo financí, Letenská 15, Praha 1 – Malá Strana
(metro Malostranská, tram. Malostranská / Malostranské náměstí)

Program:

  • Celodenní komentované prohlídky + doprovodný program v přilehlých Vojanových sadech (10:30, 12:30, 15:30 vystoupení celosvětově proslulých služebních psů Celní správy)
  • 13:00 interaktivní představení „Peníze nerostou na stromech“ 14:00
  • MF v proměnách času s Václavem Klausem a Alenou Schillerovou

Po celou dobu budou návštěvníkům k dispozici nejvyšší zástupci managementu MF a ministryně Alena Schillerová.

Upozorňujeme, že při vstupu na akci se bude nutné prokázat negativním testem na covid, certifikátem o provedeném očkování nebo o prodělaném onemocnění covid v souladu s platným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v elektronické aukci utržil za pozemek 83 tisíc korun

22:16 ÚZSVM v elektronické aukci utržil za pozemek 83 tisíc korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci prodal v prvním kole elektronické aukce …