Zvířata v Zoo Tábor si rekordní teploty užívají

11.11.2015 21:08

Listopad bývá většinou měsíc, kdy některá zvířata utlumují svou aktivitu a připravují se k zimnímu spánku. Jiná naopak finišují se shromažďováním zásob, aby rychle se blížící zimu přežila ve zdraví.

Zvířata v Zoo Tábor si rekordní teploty užívají
Foto: Zoo Tábor
Popisek: Daňci na slunci

Tento životní cyklus dodržují nejen zvířata žijící ve volné přírodě, ale i ta chovaná v ZOO Tábor. V posledních měsících roku tak bývají výběhy některých zoologických zahrad opuštěnější než například v létě. V táborské zoo to ale neplatí.

Rtuť v teploměru v posledních dnech stoupá k rekordním hodnotám, výjimkou nejsou ani teploty přesahující 20 stupňů Celsia. Zatímco zvířatům ve volné přírodě, například včelám, to působí velké problémy, zvířata v ZOO Tábor si jedny z letošních posledních teplých paprsků slunce vyloženě užívají.

„Zvířata teplé počasí samozřejmě oceňují. Nejvíc současné vysoké teploty těší naše jeleny a daňky. Už několikrát jsem je pozoroval, jak si lehnou na stráň a vyhřívají se,“ podotkl zoolog táborské zoo Ondřej Kott. Slunce láká ven také ostatní zvířata, kromě jiných i tygra Rockyho.

Teplý listopad přímo vybízí k výletům do přírody také lidi. Jedním z atraktivních cílů podzimních vycházek může být i ZOO Tábor, která je v listopadu otevřená každý víkend. Své brány mimořádně otevře také v pondělí a úterý (16. a 17. listopadu), kdy kromě slunících se zvířat návštěvníci speciální komentované krmení makaků, surikat, lvů, tygrů a medvědů hnědých.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…