dTest: Jak vybrat kuchyňské papírové utěrky

05.01.2019 17:35 | Zprávy

Na papírových utěrkách je zvláštní jedna věc. Bez nich si dovedeme poradit. Jakmile se však ocitnou po ruce, najednou se těžké se bez nich obejít. Liší se od sebe materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, i svými vlastnostmi. Podle čeho si vybrat?

dTest: Jak vybrat kuchyňské papírové utěrky
Foto: dTest
Popisek: dTest

Na výrobu kuchyňských utěrek je zapotřebí spoustu energie i zdrojů. Jejich „potíž“ je, že je použijeme jen jednou a poté vyhodíme, což je činí neekologickými. Výrobci i úřady však produkci utěrek obhajují, a argumentují jejich větší hygieničností. Náš test přitom ukázal, že i na papíře se bakteriím vcelku dobře daří. Také bychom si měli připustit, že i praní textilních utěrek něco stojí, a že se funkce látkové a papírové utěrky překrývají jen částečně. Zatímco na setření rozlitého čaje kus textilu postačí, mastný nános z pekáče nebo pánve může být lepší setřít papírem a spálit namísto likvidace v kanalizaci.

Neobejdete bez papírových utěrek? Máme pro vás pár užitečných tipů.

  • Do kuchyně jsou vhodnější utěrky ze 100% celulózy. Pokud používáte utěrky na jiný úklid v domácnosti nebo při svých rukodělných aktivitách, ohleduplnější k přírodě jsou ty recyklované.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Reflektují české patenty aktuální globální technologické trendy?

7:33 TA ČR: Reflektují české patenty aktuální globální technologické trendy?

Technologická agentura ČR (TA ČR) představuje studii „Česko v technologických perspektivách“, zaměře…