dTest: Pokutě za přestupek v zahraničí se již nevyhnete

06.07.2017 16:20

Motoristé se již nevyhnou pokutám za přestupky, které spáchali v zahraničí. Nový evropský předpis totiž umožňuje policistům jednotlivých států vyměňovat si informace o přestupcích motoristů v ostatních členských státech. Informuje o tom španělská spotřebitelská organizace OCU.

dTest: Pokutě za přestupek v zahraničí se již nevyhnete
Foto: dtest.cz
Popisek: dTest - logo

Pokud se dopustíte přestupku v jiné evropské zemi, můžete očekávat, že oznámení o uložené pokutě vám dorazí až domů. Podle nové evropské legislativy se to týká osmi přestupků, a to konkrétně překročení maximální povolené rychlosti, jízdy pod vlivem alkoholu či drog, používání mobilního telefonu během jízdy, jízdy na červenou či bez zapnutého bezpečnostního pásu, porušení zákazu vjezdu či jízdy bez přilby na motocyklu.

Oznámení o pokutě by mělo řidiči dorazit v jeho rodném jazyce. Zaplatit ho bude možné bankovním převodem či platební kartou.

OCU motoristy upozorňuje, že dopravní předpisy se mohou v různých zemích Evropské unie lišit. Před návštěvou cizí země je tak vždy dobré si nastudovat místní pravidla silničního provozu.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…