dTest: Pozor na zázračné krabičky slibující úsporu energie

13.07.2017 12:33 | Zprávy

Za elektřinu by jistě rád ušetřil úplně každý. Rozhodně však nelze doporučit za tímto účelem jakkoli manipulovat s elektroměrem nebo si pořizovat zázračná zařízení slibující úspory až do výše několika desítek procent měsíčně. V prvním případě se vystavujete riziku černého odběru, ve druhém s největší pravděpodobností utratíte tisíce za nefunkční výrobek.

dTest: Pozor na zázračné krabičky slibující úsporu energie
Foto: dTest
Popisek: dTest

Internetové inzerce přístrojů, které vám mají pomoci snížit náklady na energie, nejsou bohužel žádnou novinkou. „V roce 2013 jsme spotřebitele upozorňovali na podvodné reklamy lákající ke koupi výrobku s názvem Energy Saver Pro. Nyní se na trhu objevuje podobný produkt, tentokrát s názvem EKONOR,“ uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

Výrobek EKONOR slibuje potenciálním uživatelům, že na platbách za energie ušetří až 50 %. Účinnost tohoto zázračného přístroje je zdůvodněna tak, že „odstraní reaktivní složku ze sítě, čímž sníží napětí a následně tak elektrickou spotřebu“. Výrobce kromě toho prohlašuje, že přístroj příznivě ovlivňuje zdraví jeho uživatelů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK: Desátý ročník T-PROFI vyhrál tým z Libereckého kraje

11:27 HK: Desátý ročník T-PROFI vyhrál tým z Libereckého kraje

Vítězem jubilejního 10. ročníku soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy se stal tým z Libereckého kraje.