Britský premiér Cameron jednal o nové smlouvě EU i s Nečasem

15.12.2011 6:01 | Zprávy

Britský premiér David Cameron se snaží zabránit izolaci své země poté, co vetovala změny v základní smlouvě Evropské unie, které mají umožnit užší fiskální unii členů eurozóny, a v uplynulých dvou dnech jednal s potenciálními spojenci v EU, píše agentura Reuters. Mluvčí premiéra uvedl, že Cameron telefonoval s několika představiteli zemí EU, byli mezi nimi český premiér Petr Nečas, švédský Fredrik Reinfeldt a irský Enda Kenny.

Britský premiér Cameron jednal o nové smlouvě EU i s Nečasem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Evropští představitelé se minulý týden dohodli na návrhu nové smlouvy o hlubší ekonomické integraci eurozóny. K 17 zemím eurozóny se však odmítla připojit Británie, třetí největší ekonomika EU, a devět dalších členů EU, včetně České republiky, si vzalo čas na rozmyšlenou. Česká republika a Švédsko jsou považovány za možné váhavce v případě přijetí konvergenční dohody, uvedla agentura Reuters. Irsko se pak obává, že navrhovaná panevropská daň z finančních transakcí by mohla poškodit jeho odvětví finančních služeb, pokud by obešla sousední Británii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Máte dojem, že je v Praze dostupné bydlení?

Není a to jste byl několik let i primátor a ve vedení Prahy jste i teď, tak jak vám věřit, že pro lepší dostupnost opravdu něco uděláte, když jste do teď nic neudělali, a to jste byli i ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

13:21 Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

Aby Praha udržela tempo rozvoje a dohnala deficity, je nezbytná odvaha a zjednodušení regulací i byr…